На думку сільських лікарів з Кірового Бориспілького району Київської області, черкаська сімейна медицина просунулася далеко вперед порівняно з їхньою.
Про це йдеться у матеріалі, опублікованому бориспільською газетою «Вісті».
Лікарі амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Олег Ісаков та Катерина Щербанюк у селі Кіровому слідкують за здоров’ям місцевих жителів та іще чотирьох навколишнійх сіл, а це майже чотири тисячі осіб. Проте один лікар може обслуговувати за нормами не більше 1200 людей. Серед колег є нарікання, що система сімейної медицини має великі перегини, тобто учорашній хірург має розбиратися і в хворобах лор-органів.
— Сюди приходять не з вулиці, а з досвідом фахової роботи. Згідно із законом, на лікарів сімейної медицини перевчають тільки терапевтів чи педіатрів, а от усіх інших не мають права, — коментує Олег Миколайович, колишній педіатр. Він пройшов обов’язкову піврічну переспеціалізацію і став сімейним лікарем. — Тож реформа сімейної медицини задумана правильно. Більше того, для сільської місцевості, де завжди була нестача фахівців, її введення обґрунтоване.
Олег Ісаков зауважив, що, як раніше, так і сьогодні, лікарі в сільській місцевості працюють на одному ентузіазмі, бо не додалося в зарплаті, немає ніякого матеріально-технічного забезпечення. Додав, що соромно через забезпечення, яке успадкували ще з радянського часу.
— Вважаю, — говорить лікар Олег Ісаков, — для того, аби і люди, і самі медики відчули позитив від реформи, треба зробити люстрацію в МОЗ, адже жодних грошей, які де-юре виділяють, де-факто на місцях не отримуємо. Наприклад, наші колеги з Черкас, де одночасно з нами почали впровадження програми сімейної медицини, сьогодні володіють цілим телемедійним центром та новітнім оснащенням на місцях, а от нам до цього ще дуже далеко.
реклама
Коментарі
Обращусь я в черкассы, не сочтите что это в бреду..."© ))
Стрічка RSS коментарів цього запису