реклама Делікат

Учора перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Наталія Старікова прокоментувала ситуацію з працевлаштуванням та проживанням переселенців з Криму.


– Вперше за роки незалежності України нашій державі та суспільству потрібно навчитися надавати допомогу власним вимушеним переселенцям – це прикро. Сьогодні на гарячі лінії звертаються сотні українських громадян з Криму. На нас покладено величезну відповідальність за розселення, надання медичної допомоги, доступу дітей до освіти, працевлаштування та забезпечення соціальних виплат цим громадянам.

Наталія Старікова зазначила, що Черкащина активно долучилася до надання допомоги кримчанам, які полишають півострів. Так, при облдержадміністрації створено обласний координаційний центр з питань розміщення окремих сімей з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя на території області. До складу координаційного центру увійшли представники різних структурних підрозділів та організації, зокрема: Головного управління Пенсійного фонду України в області, управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, обласного центру зайнятості, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та ін.

Також відповідні центри створено на території районів області. Відповідальними особами таких центрів буде організовано постійний супровід сімей-переселенців фахівцями з соціальної роботи до вирішення всіх проблемних питань.

Наталія Старікова повідомила, що переселенці з Криму та м. Севастополь продовжують прибувати до області. Якщо минулої п’ятниці кримчан було 62 особи, то на сьогодні Черкащина прийняла вже 170 громадян.

За призначенням державної соціальної допомоги до управлінь соціального захисту населення області звернулося 25 сімей, а це 78 осіб. Насьогодні 3 сім’ям вже призначено державну соціальну допомогу, трьом сім’ям за рахунок коштів обласного бюджету вирішено виділити одноразову допомогу в сумі 500 грн.

Також, за інформацією в. о. міського голови Віктора Білоусова, в обласну комплексну програму «Турбота» на 2014-2020 роки включено 300 тис. грн задля допомоги нашим побратимам з Криму.

Звертаються переселенці й до управлінь Пенсійного фонду України в області. Наразі це 36 осіб щодо питань про переведення виплати пенсії за місцем фактичного проживання в Черкаській області. З них 21 особа прийнята на пенсійний облік, щодо решти осіб, то направлені запити про отримання пенсійних справ.

– З огляду на ситуацію, нам сьогодні важливо забезпечити навчання дітей з Кримського півострова, – наголосила Наталія Володимирівна. – Департамент освіти і науки облдержадміністрації активно задіяний в цьому процесі та сприяє забезпеченню належних умов для навчання та виховання дітей з сімей, які виїхали на проживання або тимчасове перебування до населених пунктів області.

У 30 навчальних закладах області нині навчається 35 дітей з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, з них 9 дітей навчаються у дошкільних та 25 – у загальноосвітніх навчальних закладах, 1 дитина – у профтехучилищі. Школярі забезпечені необхідними підручниками. За потребою діти зможуть отримати психологічну допомогу.

В управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації нагадують, що на офіційному веб-сайті ОДА розміщено номер «гарячої лінії», на яку слід звертатися у разі потреби підтримки сімей з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Зауважимо, що Наталія Старікова обійняла посаду першого заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації у порядку переведення з апарату Верховної Ради України 9 квітня.

реклама

Коментарі  

 
0 #2 ваня 19.04.2014 21:53
Ти хоч черкаських працевлаштуй. нещастя!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 Фугас 13.04.2014 09:56
А швея за трибуну в ухо уже получила? :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100