Витрати обласного бюджету скорочено на 7,4 мільйони гривень. Таке рішення ухвалили 73 депутати обласної ради учора на сесії при внесенні змін до обласного бюджету. Згодом ці кошти спрямують на фінансування соціально значущих потреб.
– Останній сьомий пункт дій нашої програми чітко вказує на те, що ми зменшимо витрати на владу і, водночас, збільшимо фінансування для вирішення соціальних проблем області, – зазначив голова черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко. – Уряд уже оприлюднив заходи економії державних коштів, тож і ми на своєму рівні переглянули бюджет і знайшли можливості для того, аби допомогти соціально незахищеним черкащанам.
– Зміни до бюджету були сформовані з урахуванням жорсткого режиму економії коштів у контексті прийнятих урядових документів та перенаправлення низки непершочергових видатків обласного бюджету на соціально-орієнтовані, – пояснила заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко.
Так, за її словами, на 1,5 мільйони скоротять управлінські витрати обласною радою, на 300 тисяч – видатки на проведення загальнообласних заходів облдержадміністрації, на 1,2 мільйони скоротили обсяги фінансування програм будівництва спортивних майданчиків, на 1,7 мільйон – розвитку інформаційного простору, на 200 тисяч урізали фінансування розвитку галузі молочного скотарства, на 500 тисяч – підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Ще 440,5 тисяч вивільнять за рахунок призупинення фінансування програми виставково-ярмаркової діяльності.
Окрім цього, ухваленим рішенням депутатський корпус зменшив витрати на утримання таких установ як «Центр соціологічних досліджень» у розмірі 222 тисячі гривень. Ще на 1,2 мільйони обранці зменшили фінансування небюджетних закладів фізичної культури і спорту.
Зекономлені кошти, за словами Наталії Кравченко, спрямують на соціальну сферу. Зокрема, 3 мільйони – на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу у відділеннях обласної лікарні, 2,9 мільйонів – на поліпшення утримання вихованців інтернатних закладів та притулках для неповнолітніх, 500 тисяч – на пільгове медичне обслуговування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (у додаткових змінах ці видатки збільшено ще на 250 тисяч).
Разом із тим, головний фінансовий документ області передбачає завершення реконструкції і будівництва кількох розпочатих у минулі роки об’єктів – житлового будинку для сімей із дітьми-інвалідами у Черкасах, регіонального перинатального центру, гуртожитку для Михайлівської школи-інтернату Кам’янського району, а також дитячого садочка у Степанках Черкаського району. На це спрямують біля десяти мільйонів бюджетних коштів.
– Об’єкти бюджету розвитку визначено виключно з врахуванням їх високого рівня готовності, соціального значення та можливості їх здачі в експлуатацію у 2014 році, – підкреслила Наталія Кравченко.
Загалом на цей рік затверджений обсяг доходів І кошику обласного бюджету сягає 420 мільйонів гривень, що на 2,9 відсотки більше надходжень минулого року, інформують у прес-службі голови Черкаської ОДА. За словами Наталії Миколаївни, якщо усі гілки влади докладуть зусиль щодо збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів це завдання цілком реальне.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису