Представники перевізників на прохання «Прочерку» під час учорашньої прес-конференції в «Новій Добі» відповіли на закиди в. о. мера Черкас Віктора Білоусова щодо завищення ними бажаних цін на квитки.
Нагадаємо, під час акції протесту перевізників Білоусов заявив, що в багатьох містах Черкас ціни на проїзд менші за 2,50 грн. Натомість черкаські перевізники хотіли б отримувати по 4 грн за квиток.
Крім того, Білоусов тоді наголосив, що в Черкасах є окремі керівники автопідприємств, які готові й далі певний час брати з пасажирів стару ціну – 2,50 грн. Таку поведінку Віктор Федорович вважає відповідальною.
Великі черкаські перевізники мають з цього приводу свою власну позицію.
– До нас таке ставлення, ніби це не ми сплачуємо податки, з яких утримуються чиновники, – наголосила генеральний директор АТП 17127 Олена Куниця. – Тільки наше підприємство щороку сплачує більше 2 мільйонів гривень податку до місцевої казни. А якщо взяти чотири великих підприємства, в яких працює від 200 до 400 осіб («Еліт-транс», «ЧАРЗ-Авто», «Черкасиавтотранс» і «АТП 17127»), вони дають щороку в казну міста більше 10 мільйонів.
Олена Іванівна додала, що великі підприємства не тільки перевозять пільгові категорії населення, але й відшкодовують державі пільгові пенсії, які сплачуються водіям, котрі йдуть на пенсію у 55 років.
– Якщо ми місту не потрібні, нехай Віктор Білоусов так і скаже, – з обуренням наголосила Олена Куниця. – Нехай скаже, що місту краще співпрацювати з маленькими підприємствами, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплачують до бюджету 200 гривень і працюють, як хочуть. Звідси – й собівартість перевезень. Якщо підприємство утримує великий колектив, в якому, крім водіїв і кондукторів, є медики й механіки, якщо воно сплачує абсолютно всі податки, вчасно видає зарплати, зрозуміло, що його послуги коштують більше. Якщо місто більше влаштовує чорний і тіньовий бізнес, нехай про це теж скажуть.
Як зазначив під час прес-конференції депутат міськради Віктор Горкун, у Чернігові, на дешевизну квитків у якому часто посилаються, пасажирські перевезення здійснюють маленькі «Рути» (на базі «Газелі»), які працюють на газу. Тоді як у Черкасах перевозять комфортабельними «Богданами», «ПАЗами», «Еталонами», «МАNами» тощо, більшість із яких працює на солярці.
Крім того, як зазначив Віктор Горкун, в Черкасах маршрути розроблені так, що більшість пасажирів їдуть без пересадок (на відміну від багатьох інших міст), і таким чином витрачають менше.
Пояснив Горкун і позицію тих перевізників, які готові й далі терпіти ціну в 2,50 грн. За його словами, вони офіційно мають 5 найманих працівників (яким платять зарплату «в конвертах»), хоча, судячи з кількості автобусів, повинні мати не менше 20 водіїв та 20 кондукторів, а також механіків, сторожів тощо; і при цьому підприємство зареєстроване в Черкаському районі.
– За таких умов, звичайно, підняти ціну на квиток до 3 гривень – і перевізник у божевільному прибутку, – зазначив Горкун. – А у тих, хто працює за правилами, собівартість виходить, приміром, 4 гривні.
Крім того, перевізники здивовані словами Білоусова про те, що в Черкасах максимальна довжина маршруту – 11 км.
– Таке враження, що дані навмисне спотворюються, – зазначила начальник експлуатаційної частини «ЧАРЗ-Авто» Зоя Клименко. – 31-ий маршрут – 16 кілометрів в один бік. 25-ий маршрут (умовно кільцевий) – протяжність 25,8 кілометрів. 20-ий маршрут – 24,6 кілометрів. Найкоротший маршрут – 12-й протяжністю 10,5 кілометрів в один бік.
Зоя Клименко також додала, що вартість пального на АЗС щодня зростає на 20 копійок. Міська влада зараз проводить розрахунки цін на проїзд, виходячи з вартості пального 13 грн, а зараз вона вже становить 15 грн. Перевізники наполягають на якнайшвидшому піднятті тарифів хоча б до визначених міськвиконкомом 3 гривень.
– Нині для моїх виборців найважливіше – це ціни на ліки, – зазначив депутат Віктор Горкун. – Натомість із цінами на перевезення треба щось робити. Багато хто не знає, але зупинилися автопідприємства в Чигирині, Золотоноші, деяких інших містах. У Черкасах не обслуговуються 34, 23, 18 маршрути.
реклама
Коментарі
Якби МЕРІЯ продавала квитки та наймала перевізників, згідно реформи ТО БЮДЖЕТІ МІСТА БУЛО Б 50 МЛН ГРН.ДОХОДУ, А НЕ 10. ХОРОШАЯ ДОБАВКА ДЛЯ ЖИТТЯ. ЗАГАЛЬНА ЦИФРА ТРАНСПОРТУ В ЧЕРКАСАХ 90-100МЛН, ЧИСТИЙ ДОХОД БИ СКЛАДАВ БИ 45-50 МЛН ГРН.ТА ПЛЮС ТРАЛІКИ ТАМ ДЕ ЛІНІЇ.ВОДІЇВ ПЕРЕВЕСТИ НА ТРАЛІКИ
Стрічка RSS коментарів цього запису