Як зазначив Юрій Олегович під час сьогоднішньої прес-конференції, уже до 18 травня зовнішній вигляд канівського музею Шевченка дещо зміниться.
За словами Ткаченка, із 30 млн грн, які свого часу були виділені на підготовку до Шевченківських днів, наразі у спецфонді Міністерства культури залишилося 5 млн грн.
– Спілкуючись із митцями, з громадськістю, я чую, що «в музеї немає душі», – зазначив Ткаченко. – Він – «холодний»...
Музей був свого часу задуманий Василем Кричевським як гостинний, теплий і народний. Натомість сьогодні вхід до закладу затемнений, оформлений у сірих тонах, не продумані шляхи переміщення відвідувачів.
– Науково-методична рада Шевченківського заповідника повинна чітко визначити людину, яка до 18 травня займеться експозицією. За цей короткий термін ми могли б своїми силами привести її у відповідність із задумом Кричевського, – зазначив Ткаченко. – Ми принаймні наповнимо експозицію експонатами, які будуть визначені науково-методичною радою.
Юрій Олегович зазначив, що спілкувався з відомим архітектором Анатолієм Гайдамакою. Він сподівається, що науково-методична рада довірить «оживлення» музею саме йому.
– Я хотів би, щоб гроші, про які йдеться, були направлені на оновлення фасадної дошки музею Шевченка, реконструкцію вхідної групи, експозиції, ремонт даху і гідроізоляцію фундаменту, – підсумував Ткаченко. – Також є кредиторська заборгованість із реконструкції обласного музично-драматичного театру імені Шевченка, реконструкції Нижнього парку в Каневі, парку, прилеглого до маєтку Енгельгардта, та оновленню експозиції Шевченка в Будищі Звенигородського району, реконструкції та оновленню експозиції Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», капітальному ремонту фондосховища в Шевченковому, благоустрою території і капітальному ремонту котельні заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Ми будемо радити, щоб ці кошти Міністерство культури спрямувало саме на зазначені об’єкти.
Коментарі
Все, що там відбувалось відбувається чи буде відбуватися це тільки юристдикція МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ.
І ні Тулуб раніше ні Ткаченко нині не впливають на рішення які приймаються міністерством, а саме Науково-методичною радою цього ж таки міністерства. До складу цієї ради входять виключно столичні "науковці", очолював Михайло Кулиняк саме він підписав рішення про реконструкцію музею в такому форматі.
Як керівники області хто б не був чи буде вони будуть їздити туди та зустрічати отих "науковців" столичних.
Припинити весь цей постійний процес "покращення" може тільки громада своїми протестами. Пишіть обгрунтовані звернення на міністерство і всиловлюйте свої заперечення. Робіть щось.
А то не розібравшись звинувачуєте тих хто не причетний до таких жахливих змін музею.
Який ви правий! І так від одних до других...
А Дмитренка ж залишають....Це ж спеціаліст!
Музеями повинні займатися фахівці, а не чиновники типу "сьогодні тут покерував, завтра - там, головне, щоб «пам’ять» лишилася «Тут був Сірожа» (чи «Тут був Юра»)".
Фахівці повинні сказати, що і як ПОТРІБНО зробити, а завдання чиновників - забезпечити виконання запропонованого фахівцями плану. І ніяк не навпаки.
Стрічка RSS коментарів цього запису