реклама Делікат

У травні австрійський суд розгляне питання екстрадиції власника черкаського ПАТ «Азот» Дмитра Фірташа в Сполучені Штати, повідомили в Земельному суді Відня. Усі необхідні документи від Федерального бюро розслідування США, за словами прес-секретаря суду, вже надійшли, повідомляє «Цензор.НЕТ» з посиланням на Deutsche Welle.

Сьогодні мультимільярдер, який ще кілька місяців тому був одним з «господарів життя» в Україні, перебуває в очікуванні суду. Але український олігарх очікує розгляду справи не в слідчому ізоляторі, а в своїй віденській резиденції, виплативши заставу в рекордні для австрійського правосуддя 125 млн євро. До свого захисту Фірташ підключив іменитих юристів, його адвокатом в суді виступав колишній міністр юстиції Австрії Дітер Бемдорфер.

Фірташу загрожує ув'язнення на кілька десятків років за створення злочинного угруповання і відмиванні коштів. Максимальний сукупний термін за злочинами, які інкримінують олігархові, становить 50 років, зазначає Мін'юст США .

Кримінальну справу проти Дмитра Фірташа слідчі ФБР розслідували протягом декількох років. Щоб розплутати клубок корупційних схем, які приписують Фірташу, за українським олігархом велося ретельне спостереження.

Агенти ФБР, як випливає з матеріалів справи, читали листування електронною поштою, прослуховувався мінімум один мобільний телефон.

Але найбільше вражає робота слідчих з відтворення грошових потоків між офшорними компаніями, з яких, ймовірно, здійснювався підкуп чиновників в Індії. При тому, що, очевидно, робилося все, щоб заплутати сліди. Згідно з матеріалами кримінальної справи, можливі хабара надходили на підставні фірми, підконтрольні індійським спільникам, протягом 2006-2010 років сумами від 20 тисяч до 200 тисяч доларів. Всього в матеріалах справи фігурують 57 транзакцій.

Зібрані американськими слідчими матеріали можуть стати підставою для відкриття цілого ряду кримінальних справ. ФБР має інформацію про всі підконтрольних Дмитру Фірташу компанії, у тому числі тих, які не є публічними і оформлені під офшорах на підставних осіб. Усього з Фірташем пов'язують півтори сотні – переважно офшорних – компаній. 89 із них зареєстровані на Кіпрі, решта – в Австрії, в Німеччині, Швейцарії, Угорщині, на Британських Віргінських островах, у Великобританії, Нідерландах і на Сейшельських островах.

Встановлено також, що Фірташ мав в цілому 41 банківський рахунок в цих країнах.

Найбільш несподіваний для українського олігарха поворот полягає в тому, що всі кошти на рахунках і всі фірми, на які оформлені великі промислові активи, ЗМІ і нерухомість в Україні і в усьому світі ФБР вимагає конфіскувати на користь Сполучених Штатів.

При цьому в ФБР посилаються на законодавство США, яке дає можливість конфісковувати активи компаній, задіяних в корупційні правопорушення та відмиванні грошей. Мова йде про закон (Title 18 United States Code , Section 1962 /1963), який поширюється не тільки на злочини, вчинені в Сполучених Штатах. Достатньо, щоб від корупційних правопорушень зазнали збитків американські компанії та (або) щоб до підготовки та реалізації правопорушення були залучені ресурси на території США. У разі Фірташа для кримінальної справи було достатньо того, що в межах підготовки злочину члени «кримінального угруповання Фірташа», зокрема, проводили ряд зустрічей на території Сполучених Штатів, використовували для листування інтернетом і електронну пошту американських провайдерів, а для підкупу індійських чиновників користувалися послугами фінансової системи США. І це при тому, що компанії Фірташа немає ніяких рахунків в Сполучених Штатах. Йдеться, очевидно, про використання при здійсненні міжнародних переказів фірмами Фірташа кореспондентських рахунків у США.

Нагадаємо, що кримінальна справа проти Дмитра Фірташа стосується підозри у створенні злочинного угруповання та підкупі представників місцевої влади в одному з штатів Індії, а також представників центральної влади країни. Згідно з матеріалами слідства, для отримання дозволів на видобуток сировини, необхідного для виробництва титанових сплавів, Фірташем через посередників були передані хабара на суму в менш 18,5 млн доларів. Слідчі не виключають, що сума могла бути і більше, враховуючи очікуваний щорічний прибуток від видобутку в Індії в близько півмільярда доларів на рік.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #2 санчо 01.05.2014 11:14
Цитую незнайка:
А как же с новенькими белорусскими троллейбусами за забором черкасского Азота? Американцы на них вместо черкащан ездить будут?

Ага, це все через тролейбуси і замутили! Тільки із за них!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #1 незнайка 01.05.2014 08:10
А как же с новенькими белорусскими троллейбусами за забором черкасского Азота? Американцы на них вместо черкащан ездить будут?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100