У Чигирині планують завершити роботи з відновлення резиденції гетьмана Богдана Хмельницького.
Як написав на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, про це він говорив під час нещодавньої зустрічі з міністром економічного розвитку і торгівлі України Павлом Шереметою.
«Навіть якщо не враховувати рік ювілею Хмельницького і Чигирина як козацької столиці, то варто хоч зберегти те, що вже майже збудовано – резиденцію гетьмана Хмельницького, – написав Ткаченко. – Навіть в стані недобудови, незважаючи на те, що в країні вже був президент, який не особливо вітав подібні речі, резиденція увійшла до списку номінантів на титул «Семи чудес України». Для скептиків, які скажуть, що збудоване «з нуля» не може стати привабливим для туристів, нагадаю: вся Варшава була абсолютно знищена гітлерівцями, а тепер про те, що вона відбудована фактично з нічого, не згадує жоден із сотень тисяч туристів, які бувають у польській столиці. То чому козацька столиця не може бути настільки ж вдалим туристичним об'єктом – звісно ж, з усіма «поправками» на наші й польські реалії».
Витрату коштів на історичні об’єкти Юрій Ткачено вважає «не збитком, а інвестуванням у майбутнє».
«До того ж, завжди є небайдужі меценати, які готові інвестувати у збереження історії своєї країни, – зазначив Ткаченко. – До речі, той же Євген Нищук (міністр культури, - ред.) запропонував спрямувати на будівельні роботи в Шевченківських місцях кошти від найближчого (22 травня) благодійного потужного рок-концерту в Києві, де хедлайнером буде «Океан Ельзи» Вакарчука».
Як зазначив Юрій Ткаченко, з Павлом Шереметою він говорив також про реконструкцію Шевченківського заповідника в Каневі.
«Знаю, що завжди знайдуться на все критики, тому зразу дам відповідь на питання: «А воно треба?» – пише Ткаченко. – Скептикам і любителям «шпильок» нагадаю деталі. У Каневі розрита бульдозерами нижня тераса Тарасової гори. То так і залишити там пейзажі, які нагадують наслідки бомбардувань чи таки слід завершити роботи? Безліч проблем будівель від старості і дій «реконструкторів»: від тих, що загрожують лише стану самої будівлі – до тих, які несуть загрозу збереженню експонатів, бо всередині вже стіни «цвітуть» від сирості. Окрім того, невже не пора повернути музею Шевченка той вигляд, як це задумав будівничий музею Кричевський? Чи так і «любуватимуться» тисячі туристів з усього світу на порожні від експозицій, зате схожі на станцію метро похмурі зали музею в стилі «модерну Януковича», який вже давно перестали називати Тарасовою Світлицею?!»
реклама
Коментарі
А туристичний центр???? Пiв лимона в карман, а результату нуль. Тепер вiн щей завжди закритий. На маэ тут гарних господарникiв I менеджерiв
Т. Шевченка це не одне й те саме. Це треба знати.
кто ж на Днепре оборону держать будет от братского народа при таком грабеже гетьманков подумали или как до кабинета в обладминистраци и добрался сразу счётчик откатов и подношений включается у руководителей
Стрічка RSS коментарів цього запису