реклама Делікат

 Уманський інженер-механік Олександр Іванов за три роки експериментів «навчив» мотоблок одночасно садити картоплю та вносити добрива, пише agravery.com.

Фото з архіву

Фото з архіву


За три години мотоблок засіває 50 соток, витрачаючи кілька літрів солярки.

– Я нічого не винайшов, нині існує сила-силенна вже готових технічних засобів, для обробки землі, садів. Але у 2008 році такі помічники були в новинку. Тож, коли я побачив техніку науково-виробничої компанії «Роста», саме з неї і почалося перетворення щойно придбаного мотоблока у картоплесаджалку, – розповідає Олександр.

Вдосконалення мотоблоку тривало 3 роки, щоразу оптимізатор знаходив для свого дітища нові більш досконалі рішення.

– Розробляючи свою схему картоплесаджалки, передивився різні фото та відео таких конструкцій в інтернеті і, вибравши з них найцікавіше, взявся до експериментів. Три роки доводилося вдосконалювати картоплесаджалку, за два останні роки вона обладналася і ємністю для подачі добрив. Всі матеріали, з яких робилася картоплесаджалка, купував на базах металу. Добре, що у наш час є і болгарки, і дрелі, тож зробити таку конструкцію нескладно, головне – бажання, – зазначає раціоналізатор.

Пан Олександр стведжує, що такий нехитрий пристрій суттєво зекономив час та сили родині. До того ж, його пристрій зацікавив друзів та сусідів.

– Раніше на висаджування картоплі ми збиралися всією родиною і на це витрачали цілий день, а то й два. Нині ж площу до 50 соток я сам можу засадити за три години, головне, щоб був підготовлений посадковий матеріал. Крім того, 10 чи 15 таких картоплесаджалок мені замовили друзі, сусіди. Зазвичай, я конструюванням займаюся у вільний час, це моє захоплення, – резюмував співрозмовник.

Конструюючи картоплесаджалку, пан Олександр спочатку зробив раму. На неї прикріпив бункер на півтора-два відра картоплі. Картоплинки з нього забирає вертикальний ліфт із чашечками, діаметрами 5-7 сантиметрів. Того приводить у рух ланцюгова передача з ведучим колесом. З ліфта картопля падає у трубку-сівник, з якої потрапляє у підготовлену борозну. Загортач закриває її.

До речі, окрім картоплесаджалки, господар зробив для мотоблоку гілкоріз. А зараз працює над дровоколом.

реклама

Коментарі  

 
+9 #2 О.ЧУПРИНА 04.05.2014 22:32
Єдина приємна новина.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Loki 04.05.2014 21:34
Та да, кому шо, а черкащанам картоплі((. Хде на схеме привод? Опять Отто или Дизель? А моторчик от Николы Тесленка, первой трети прошлого века? Слабо? Тогда сажалку ф топку! Привод - серде ЛЮБОГО механизма! ))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100