Орендна плата за землю не може бути меншою за 3 відсотки від грошової оцінки землі. Таку зміну до Податкового кодексу України внесено Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».
На сьогодні у Черкасах практично в 4 відсотках договорів оренди землі, укладених юридичними та фізичними особами-підприємцями до вступу в дію цього закону, сума орендної плати за землю є дещо нижчою. Разом із тим, понад 82% громадян (532 особи) – орендарів землі обласного центру також платять орендну плату за «заниженими» ставками.
Усім зазначеним категоріям платників необхідно переукласти такі договори. Про це повідомив перший заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Дмитро Таран.
Він звернув увагу на те, що для всіх категорій земель, в тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу «не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки», зазначають у прес-службі ДПІ у місті Черкасах.
Таким чином, ті черкаські платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи-підприємці та громадяни, які орендують землі в т.ч. сільськогосподарського призначення, але сплачують за оренду землі менше, ніж визначено законодавством, повинні подбати про переукладення таких договорів оренди та здійснити коригування грошових зобов’язань з плати за землю.
Не пізніше 20 травня 2014 року платники плати за землю повинні подати уточнюючі податкові декларації, у яких відобразити, до внесення змін у договори оренди, зобов’язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю.
– Я звертаюсь з проханням до всіх черкаських орендарів – юридичних осіб, приватних підприємців та звичайних громадян переглянути наявні договори оренди землі і скоригувати їх відповідно до чинного законодавства, – наголосив Дмитро Таран.
З питань надання консультацій щодо зазначеного питання звертатись за тел. 54-04-53, 35-90-97, 37-27-68.
реклама