Народний депутат України, екс-міністр оборони родом із Звенигородщини Анатолій Гриценко переконаний, що президенту Російської Федерації Володимиру Путіну «не Крим потрібен і не Схід України».
За словами пана Гриценка, Путін уже передислоковує до Криму винищувальну й стратегічну дальну авіацію – російські Су-27, Міг-29 і Ту-22М3 уже на півострові.
«Путін під прикриттям підготовки до Сочинської олімпіади оснастив, озброїв, підготував, здійснив передислокацію, перевірив розгортання і частково бойове застосування своїх мобільних бригад, в т. ч. механізованих, аеромобільних, десантно-штурмових, спецназу ГУР МО, насамперед бойових диверсійних груп і вертольотів армійської авіації; спланував і залучив транспортні коридори для швидкого нарощування сил і засобів навколо України – темпами, які ні нашій армії, ні військам НАТО зараз недосяжні», – стверджує Гриценко. – «Путін розгорнув на території України (думаю, не тільки України) приховану широку мережу агентури й диверсантів, яких він може активувати в будь-який момент. Скільки їх і в яких саме регіонах України (в т. ч. у Києві), скільки і якої саме в них приховано зброї (ПЗРК, ПТКР, гранатомети, кулемети, снайперські гвинтівки, вибухівка) – крім Путіна, напевно, не знає ніхто, адже два останніх голови СБУ і два останніх міністри оборони України в період Януковича мали російські паспорти і захищали інтереси Росії, не України. Путін своїх планів не приховує – він уже діє, нахабно і цинічно, без жодних обмежень».
Через це Анатолій Гриценко робить такі висновки і пропозиції:
1. Україна стала першою жертвою агресії Путіна, але воєнна загроза з боку Путіна – набагато масштабніша, з руйнівним потенціалом для всієї Європи і світу. Без перебільшення.
2. Цивілізований світ має усвідомити цю загрозу і її масштаби – і діяти відповідно, скоординовано і рішуче, в т. ч. уже і воєнними засобами протидії.
3. Стримана реакція Заходу на агресію Путіна, намагання умиротворити його шляхом переговорів, засобами дипломатичного й економічного впливу не дають і не дадуть бажаного результату. Це вже ясно.
4. Захід має відкрито визнати Путіна фашистом-агресором і негайно розпочати створення антипутінської коаліції, задіяти для локалізації загрози Путіна усі доступні способи, сили і засоби, в т. ч. військові.
5. Одними з перших кроків мають стати передислокація і розгортання навколо території України (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, північ Туреччини) потужного авіаційного угруповання країн-членів НАТО (80-100 літаків типу F-16, F-15), авіаносної ударної групи в Середземному морі (70+ літаків палубної авіації) плюс 7-8 бойових кораблів у Чорному морі (есмінців і крейсерів з потужними засобами ППО) і кількох аеромобільних бригад з метою встановлення надійного контролю над повітряним і морським простором України, аби стримати Росію від нарощування додаткових сил і не допустити вторгнення російської армії на територію нашої держави.
6. Ключову роль у допомозі України задля стримування вже актуальної агресії Путіна проти України серед країн-членів НАТО мають відігравати Велика Британія і США – саме ці дві держави взялися гарантувати Україні територіальну цілісність і безпеку після ядерного роззброєння України у 1994 році.
7. Після довгих вагань, після цілої низки хибних рішень, саботажу і навіть зради, українська влада нарешті розпочала збройну протидію російським диверсантам задля захисту цілісності країни (материкової частини, Крим Путін уже окупував). Україна спроможна власними силами і засобами очистити свою територію від ворога. Але за умови, якщо Захід, насамперед Велика Британія і США, швидко перекриють Путіну з повітря і моря можливості вторгнення на нашу територію новими силами.
8. Захід дотепер протидіяв Путіну досить обережно і стримано, пояснюючи це небажанням спровокувати Третю світову війну. Настав час визнати хибність і неефективність такої стратегії стримування Путіна. Усвідомити, що Третю світову Путін уже розпочав! Час діяти швидко і рішуче!
«Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам і нашим західним партнерам, намагався переконати і спонукати їх до ефективних і рішучих дій на випередження Путіна, малював схеми і плани розгортання (стримування) ще ДВА МІСЯЦІ ТОМУ. Не почули. Може, почують тепер, коли прогнози справдилися, коли ситуація загострюється на очах і може стати некерованою, точніше – керованою лише Путіним», – підсумовує нардеп.
реклама
Коментарі
"Хто пожертвував свободою заради комфорту, не заслуговує ні того, ні іншого" (Бенджамін Франклін).
Починаючи з 80-х років, на зовнішньополіти чній арені Росія зазнавала лише втрат, а втрата України може бути найнебезпечнішо ю і матиме, у віддаленій перспективі, негативні наслідки для обороноздатност і і навіть цілісності РФ.
Мені не подобається Путін, але треба визнати, що він діє в рамках геополітичних і стратегічних інтересів своєї держави. І слово "ф..шист" тут є недоречним.
Стрічка RSS коментарів цього запису