реклама Делікат

Одними із найболючіших проблем у галузі ЖКГ є проблеми сегмента водопостачання. Ключовим і найважливішим питанням є тарифи на послуги водоспоживання (централізоване водопостачання та водовідведення). Основна проблема полягає в тому, що діючі тарифи не покривають витрати підприємств на виробництво, транспортування та постачання води споживачеві.

У цілому, тарифи на воду окупаються лише на 60-70%, підприємства цієї галузі працюють собі у збиток. Такі дані ілюструють невідповідність діючих тарифів фактичним витратам підприємств країни.

Ситуація із вартістю послуг з водопостачання та водовідведення є проблемною і в КП «Черкасиводоканал». Вартість ресурсів, які використовує «Черкасиводоканал», постійно збільшується (електроенергія, паливно-мастильні матеріали, реагенти, ріст мінімальної заробітної плати,вартість очищення стічних вод, податки та загальнообов'язкові платежі). Відповідно діючі тарифи забезпечують відшкодування витрат, які необхідні для підготовки питної води та надання послуг, лише на 70,1 % – по водопостачанню та 50 % – по водовідведенню.

Для покращення фінансового стану підприємств, в умовах стримування тарифів, держава розробила механізм надання субвенцій з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах. Але, варто зауважити, що відсутність системності у відшкодуванні різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення значно ускладнює фінансовий стан Водоканалу. Так, кредиторська заборгованість підприємства станом на 1.01.2014 р. збільшилася на 26 млн грн., порівняно з минулим роком, і становить понад 52 млн грн.(зокрема, за товари, роботи, послуги – 47 млн грн.).

Проблему тарифів за водопостачання днями обговорювали у Києві на семінарі «Проект розвитку міської інфраструктури: отримані уроки та обмін досвідом». Участь у заході взяли представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови; Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а також представники водоканалів, які отримали кредит МББР, зокрема і від КП «Черкасиводоканал», інформує прес-служба підприємства.

реклама

Коментарі  

 
+1 #2 стабилизец 17.05.2014 04:59
ухты, ухты. Это никак подводка к фиктивному банкротству в предверии очередного пришествия главного приватизатора. Небось кабальный договор с Азотом в силе оставили.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 A 16.05.2014 21:22
"діючі тарифи не покривають витрати підприємств"
Оприлюдніть, будьте так ласкаві, Ваші розрахунки цих самих тарифів - ми всі будемо бачити, що Ви туди закладаєте. Тоді і поговоримо, що ці тарифи покривають, а що ні, і якої якості воду повинні отримувати споживачі на виході вашої "труби".
Про "комерційну таємницю" можете нам не розповідати - «Черкасиводокан ал» є комунальним підприємством, тобто, власністю громади, отже, вся діяльність його повинна бути підконтрольною громаді.
Проблеми тарифів для Черкас у першу чергу потрібно обговорювати не у Києві на семінарі, а у Черкасах із громадою, оприлюднивши всі необхідні для цього дані.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100