Народний депутат, колишній мер Черкас Володимир Олійник вважає, що Генеральна прокуратура, яка вимагає зняття з нього депутатської недоторканності та притягнення до відповідальності за порушення процедури голосування, сама не повинна порушувати закон. Про це Олійник заявив у коментарі «Прочерку».
- По-перше, коли подають за порушення законів, то самі не повинні порушувати закон, - наголосив нардеп. – Чи це сьогодні не в моді? А якщо брати чітко цю догму, то нема в нас такого поняття – «виконувач обов’язків Генерального прокурора». Візьміть Конституцію – і ви побачите, що Турчинов, як виконувач обов’язків Президента України, порушив статтю 112 (бо там написано, що він, як виконувач обов’язків, може робити багато речей, окрім, приміром, подання на призначення міністра оборони, міністра закордонних справ і Генерального прокурора. А поняття «виконувач обов’язків Генерального прокурора з’являється через Закон «Про прокуратуру», де прописано, що один із заступників (а як правило, по закону, це – перший заступник) виконує обов’язки Генерального прокурора. Тобто, не можна сьогодні виконувача обов’язків «ввести з вулиці».
Таким чином, на думку Володимира Олійника, особа, яка внесла подання про зняття з нього депутатської недоторканності (в.о. Генпрокурора Олег Махніцький) не має відповідних юридичних повноважень.
- По-друге, нас із Ігорем Калєтніком (колишнім першим заступником Голови Верховної Ради України, - ред.) звинувачують у порушенні регламенту. Але коли 6 травня приймалося рішення про надання повноважень виконувачу обов’язків (Генерального прокурора, - ред.)... вносити пропозиції, то... за це проголосувало 227 депутатів. А реально в залі було 202. Частина тих, хто за це «голосував», перебували в себе на округах... бо це були передсвяткові дні. То виникає питання: якщо є подання на мене і на Калєтніка про те, що ми порушили процедуру голосування, то чи має право той, хто отримав такі повноваження через процедуру з таким самим порушенням, робити подання?
За словами Олійника, цей момент «буде предметом подання» до Конституційного суду України щодо конституційності згаданих змін до законодавства.
- По-третє, очевидно, що хочуть знайти крайніх. Бо коли говорять про так звані «драконівські закони» (я, щоправда, не вважаю їх «драконівськими», бо вони є в усіх країнах Європи), які були предметом дискусії та гострої критики (пам’ятаєте: про маски, про автомобілі і так далі), то цей закон був проголосований електронним способом! 239 голосами. Тобто так звані «драконівські закони» ніякого відношення до голосування руками не мають! Але виникає ще одне питання: якщо цим хочуть закрити тему того, що відбулося на Майдані (ув’язують прийняття законів із обуренням людей і так далі), то логічно порушити справу і проти тих, хто зробив подання і проголосував за скасування закону про мови («Про основи державної мовної політики», - ред.)
Як зазначає Олійник, у результаті скасування цього закону також виникло обурення, Україна втратила Крим, розпочалася війна в Луганській і Донецькій областях. «Чому не провести паралель?» - запитує нардеп.
- І останнє. А чому не шукають реальних убивць? Чому сьогодні не проводять розслідування по зброї, яку завозив Пашинський (очевидно, нинішній в.о. Глави Адміністрації Президента України, - ред.), по зброї, яку вивозив Правий сектор під наглядом Парубія (очевидно, секретаря РНБО, - ред.) із готелю... Чому немає цих розслідувань? – запитує Олійник. – Невже не цікаво суспільству, хто конкретно стріляв у наших працівників правоохоронних органів, у мирних громадян? Конкретно? Я не стріляв і зброї не заносив!
Підсумовуючи все сказане, Олійник вважає, що подання Генеральної прокуратури про позбавлення його депутатської недоторканності є формою політичного переслідування за його переконання.
- Тому що я вважаю, що нинішня влада не є повністю легітимною, і спосіб її приходу викликає великі-великі сумніви, - зазначив Олійник.
Водночас до обрання Президента України Петра Порошенка в Олійника «питань немає», його він вважає цілком законним.
реклама
Коментарі
Типичный представитель местной черкасской оппозиции. За пирожок с стаканом чая маму родную продаст.
Не хвілюйтеся так. У него кумовей в Черкасхой "БЮТ-Батьківщинє" много, пристроють... Да и с пани Майбородой они плодотворно працювали. Не верите? А Вы пройдите по политикам местечковой и областной "Батькивщины", у Майбороды на микрофон спросите - что они думают вслух и как оценивают Олейника? Посмотрим что про родыча скажут
Если заплатит много бабла, то Юля простит. Неразборчивость в кадровой политике ее и погубила. Слишком много внимания уделяла партийным фондам и слишком мало - людям в своей партии.
Стрічка RSS коментарів цього запису