Під час проведення операції «Нерест», яка тривала з 1 квітня по 10 червня, у осіб, які займалися незаконною ловлею риби, вилучено три тонни риби. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції начальник Лінійного відділу Черкаської області, майор міліції Олег Меркулов.
Він зазначив, що загальна сума збитку, завдана державі, сягає близько 300 тисяч.
– Під час проведення операцій «Нерест» було відкрито 13 кримінальних проваджень, вилучено 69 сіток, один електролов. Із початку року затримано 19 плавзасобів. У осіб, які займалися незаконним виловом, вилучено до 200 сіток, – сказав він.
У заказниках виявлено чотири факти вилучення знаряддя лову, сітки. Заказником є територія по міст і вище річки Дніпро. Там розташована зимувальна яма, де найбільша глибина і збирається риба. Навесні вона розходиться по річках на нерест. До кінця нересту виходити на ловлю риби заборонено. Однак завжди є особи, які порушують це правило. Приміром, у селі Гут Черкаського району були затримані особи, які виловлювали рибу за допомогою електролова. Цей спосіб є особливо небезпечним.
Рибу, вилучену у браконьєрів, продають на ринку:
– Вся риба здається на підприємство під акт здачі риби. Цей акт долучається до кримінального провадження, риба здається та реалізовується на ринках нашого міста. Гроші перераховуються для прибутку держави. З січня близько півмільйона коштів відшкодовано державі. За період нересту – 210 тисяч, – розповідає Олег Меркулов.
Плавзасоби і сітки браконьєрам не повертають. Знаряддя до рішення суду залишаються у Лінійному відділі. Потім сітки знищують, а плавзасоби реалізовують через ДВС для прибутку держави.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису