Комунальне підприємство, яке допоможе інвесторам (у т.ч. іноземним) подолати всі бюрократичні перепони, створять на Черкащині.
Як зазначив під час прес-конференції 16 червня голова ОДА Юрій Ткаченко, відповідну агенцію з залучення інвестицій має бути створено на сесії обласної ради 27 червня.
– Спочатку агенція інформуватиме потенційних інвесторів про привабливість Черкаської області, – розповів Ткаченко. – Для цього необхідно залучити грантівські кошти для проведення експертизи області: ми повинні знати, де які земельні ділянки сьогодні не використовуються, які ми маємо ресурси (наприклад, корисні копалини – буре вугілля, бентонітові глини) тощо. Крім того, ми повинні убезпечити інвестора від корупції.
Для запровадження механізмів захисту інвесторів обласна влада нині вивчає досвід Львова, Дніпропетровщини (де вже створено такі агенції), а також закордонний досвід, наприклад, російської Калуги.
Що ж до Черкащини, вона має у значній мірі негативний досвід співпраці з інвесторами – «Бондюель», «НІБУЛОН» тощо.
– Чому «Бондюель» не вклала кошти в Черкащину, хоча планувала? Тому що вимагали хабарі, – додав Ткаченко. – Зараз ми намагаємося повернути зацікавлення цього та інших підприємств Черкащиною.
Планується, що в разі створення нового комунального підприємства інвестор зможе офіційно внести кошти в обласний бюджет, після чого КП візьметься за оформлення всіх документів дозвільного та фіскального характеру.
Крім того, із залученням КП можуть створюватися так звані індустріальні парки. Тобто, на замовлення агенції відводиться земля, дорога до неї, комунікації, мережі тощо, оформлюються відповідні документи, після чого корпоративні права на ділянку продаються зацікавленим інвесторам. Але область ставитиме їм умову: протягом трьох років побудувати на виділеній землі підприємство, а не перепродати ділянку. «Саме такий механізм було задіяно у Грузії», – зазначив Ткаченко.
Під час зустрічі з представниками громадських організацій минулої п’ятниці Юрій Ткаченко поділився і власними враженнями про роботу підприємців на Черкащині.
– Я прийшов у адміністрацію із бізнесу, – зазначив Ткаченко. – Ми добивалися відведення земельної ділянки під проект індичої ферми. Робилося це з великими складнощами. Тільки після того, як було звільнено Петра Гамана, цю ділянку було відведено. Черкащина на території України повинна стати «зеленою зоною» без корупції. Ми повинні це зробити. Ми створюємо в облдержадміністрації антикорупційне бюро, яке отримуватиме інформацію про хабарників. Я колись питав у підприємців: «Хто із вас давав хабарі?» Ніхто не підвів руки. Але давали всі. В тому числі й я давав! Тому що всі знають: якщо не дадуть, то не отримають вчасно потрібну послугу.
Нове комунальне підприємство із залучення інвестицій діятиме в Будинку рад, буде створено сайт, до роботи в агенції залучатимуть молодих людей із знанням іноземних мов.
– Усі говорять про одне: рано чи пізно військові дії в Україні закінчаться. Інвестори бачать, що в нашій державі ще не розвинуті ринки, і є можливість вкладати в нас кошти, розвивати інвестиції, – зазначив голова ОДА.
реклама
Коментарі
Ти своєю "мудрістю" змушуєш губитися в здогадках, що ти хотів сказать: чи то "не досвідчена", чи "не освічена". У критиканів часто так буває - у трьох літерах плутаються :)
Стрічка RSS коментарів цього запису