Черкаси приєдналися до всеукраїнського флешмобу з нагоди Дня донора – волонтери протягли площею біля ПК «Дружба народів» червону нитку як символ крові та життя.
Ідея флешмобу полягала в тому, аби показати, як одна людина може допомогти багатьом іншим людям, інформують у прес-службі міністерства охорони здоров'я України. Декілька активістів тримали кубочки червоної нитки, які символізували донорську кров. Інші учасники акції розтягували нитку, створюючи тим самим символ сонця й сполучаючи однією ниткою донорської крові багатьох людей.
– Стати донором крові – це, мабуть, найменше, чим ми можемо допомогти іншим людям. Сподіваємось, такі акції активізують людей і привернуть увагу до проблеми нестачі донорської крові для онкохворих. Ми і наші волонтери завжди залюбки долучаємось до подібних флешмобів і хочемо, аби більше людей брали участь у таких акціях і в подальшому ставали донорами, – сказав директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Віктор Велівченко.
У День донора така акція відбулася в Рівному та Києві.
Довідка
Відзначати Всесвітній день донора крові було вирішено в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я ООН в Женеві. Наразі Всесвітній день донора крові святкують 14 червня. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.
Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров'я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.
Важливість Всесвітнього дня донора крові перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.
Всесвітній день донора крові – ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису