реклама Делікат

На базі першого державного пожежно-рятувального загону особовий склад апарату Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій області та пожежно-рятувальні підрозділи Черкащини провели чергові навчання.


Програма тренувань передбачала виконання трьох практичних етапів: рятування умовного потерпілого з третього поверху навчальної вежі, уміння орієнтуватися у складному лабіринті задимленого приміщення та подолання психологічної смуги з перешкодами.


Усі ці на перший погляд прості та буденні для рятувальників вправи, попри тренувальний характер, наповнені виснажливими та складними діями і вимагають високого професіоналізму, досвіду роботи, надійної фізичної, бойової та психологічної підготовки особового складу, переконують у прес-службі ДСНС області.


Підбиваючи підсумки тренувань, начальник відділу реагування на НС підполковник служби цивільного захисту Олександр Горобець наголосив, що ці заняття – не лише практичний етап індивідуального вдосконалення працівників аварійно-рятувальної служби, а й можливість підвищити свою професійну майстерність та виконувати найбільш складні завдання. 


– Адже саме від злагодженості та оперативності, від уміння орієнтуватися у складній ситуації, відваги та рішучості як кожного вогнеборця окремо, так і усього підрозділу, часто залежить найголовніше – збереження людського життя, – каже пан Горобець.

Довідка

Щорічно в Україні виникає понад 40 тисяч пожеж, на яких гине близько 3000 людей. Матеріальні збитки внаслідок пожеж сягають кількох мільярдів гривень. За останні кілька років майже втричі зросла кількість пожеж, не покращилась і динаміка загибелі людей на них.

За статистикою, кожна п'ята пожежа супроводжується екстремальними умовами роботи для рятувальників і ліквідовується із залученням газо-димозахисної служби. Цей спеціальний підрозділ пожежної охорони навіть в умовах високих температур, густого задимлення й недостатньої видимості здатний виконувати найважливіші завдання, порятунок людей та ліквідація надзвичайних подій.

Задимлене приміщення – пастка для аматорів. Без апарату на стислому повітрі пожежник, навіть при повному бойовому спорядженні та з найкращими професійними якостями, безпомічний у їдкому та отруйному диму.

Тільки з початку 2014 року ланки газо-димозахисної служби області до робіт у непридатному для дихання середовищі залучалися 57 разів, під час яких були врятовані 10 громадян.

З метою підняття професійного рівня та майстерності рятувальників, формування стійкості при виконанні фізичних навантажень, психологічної готовності до дій під час ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій з особовим складом апарату Управління та пожежно-рятувальними підрозділами області постійно проводяться практичні заняття в задимленому середовищі та психологічні тренінги.


реклама

Коментарі  

 
0 #1 незнайка 24.06.2014 17:23
На современную экипировку бойцов Зубик тоже денег не предусмотрел?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100