Матеріали з канонізації кількох святих, зокрема останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського та чигиринського блаженного Варфоломія Бондаренка, передано на розгляд Священного Синоду Української православної церкви (Московського патріархату). 23 червня в Києво-Печерській лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ. На ньому було розглянуто матеріали, представлені Переяславською, Запорозькою і Черкаською єпархіями. Матеріали стосуються життєписів єпископа Полтавського і Переяславського Іларіона (помер у 1904 р.), останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського (помер у 1803 році) і блаженного Варфоломія Бондаренка (помер у 1931 році). Було вирішено направити матеріали до Священного Синоду.
Двоє із згаданих подвижників мають відношення до Черкащини.
Кошовий Петро Калнишевський після розгрому в 1775 р. Запорозької Січі російськими військами був безвинно заарештований та вміщений до в’язниці Соловецького монастиря. Там він просидів до 1801 року, коли був помилуваний імператором Олександром І. Через дуже похилий вік (йому йшов 111-ий рік) Калнишевський нікуди не поїхав, а залишився у монастирі ченцем. Там він і помер у 1803 році на 113-му році життя. У 2008 році його канонізувала УПЦ Київського патріархату як праведного Петра Багатостраждального. Храм його пам’яті побудовано на Чигиринщині в урочищі Холодний Яр.
Блаженного Варфоломія Бондаренка в Чигиринському краї вважають Христа ради юродивим. Він з дитинства був пов’язаний з Чигиринським монастирем, мав притулок у чернецькій богадільні. Блаженного добре знав увесь Чигирин і його околиці, i він також знав кожного у своєму рідному місті. Коли у 1927 році вбивці прийшли за настоятелькою монастиря преподобномученицею Рафаїлою, Варфоломій намагався її врятувати. Якщо буде прийнято рішення про канонізацію Варфоломія, воно закріпить його шанування, яке вже багато років існує в середовищі православних чигиринців.
реклама
Коментарі
І то правда,прийшла пора прощатись з ними..
Стрічка RSS коментарів цього запису