Формуванню складу Черкаського міськвиконкому повинно передувати широке громадське обговорення. Про це в коментарі «Прочерку» заявив депутат міськради, член фракції ВО «Батьківщина» Микола Добровольський.
– Ми повинні розпочати діалог з громадськими організаціями, скільки б їх не претендувало на такий діалог, – наголосив пан Добровольський. – Робити це публічно. Провести громадські слухання. Визначити лідерів громадськості, їхню роль, професіоналізм. І тоді запропонувати склад виконкому. Виконком повинен працювати для громади, і саме для неї ухвалювати рішення.
На думку Добровольського, сьогоднішній склад виконкому, який залишився новій владі «у спадок» від старого складу міськради, ухвалює рішення на шкоду громаді міста. Прикладом таких неконструктивних рішень є підвищення ціни на перевезення пасажирів у громадському транспорті.
– Це – бездумні рішення, лобійовані певною кількістю перевізників, – переконаний Добровольський. – На «громадські слухання» було затягнуто перевізників, водіїв, кондукторів, і на тих слуханнях нібито було схвалено підвищення тарифів. У нормальних містах іде вивчення таких питань. І хто як не представники громадських організацій мають репрезентувати інтереси громадськості, громади міста.
Натомість, на переконання Миколи Добровольського, частина депутатів працює у владі, у складі виконкому, а отже вони певною мірою відірвані від інтересів громадян.
– Тільки тривалий багатоденний діалог, тільки відверта розмова за участі не тільки керівників фракцій, а й усіх депутатів, із урахуванням усіх пропозицій може зарадити ефективному формуваню виконкому, – вважає Добровольський.
На його переконання, визначальним питанням включення людини до складу виконкому має стати не її участь у подіях на Майдані, а професіоналізм і позиція.
– Але якщо людина колись чимсь була заплямована, то я не думаю, що її треба вводити в міськвиконком. Досить тих прізвищ, які сьогодні подані в заступники міського голови, у члени міськвиконкому Одаричем. Більшість із них не мають безперечної репутації. Через це й необхідно «розбавити» їх безумовно чесними людьми, які матимуть контроль над цією владою, – переконаний депутат.
Нагадаємо, під час сьогоднішньої сесії Черкаської міськради виникла дискусія щодо того, де розглядати пропозицію громадських організацій про включення їхніх представників до міськвиконкому. Міський голова Сергій Одарич наполягав це зробити сьогодні під час сесії, а представники громадськості вимагали відкласти розгляд цього питання на тиждень. Урешті депутати проголосували за те, щоб залишити питання про склад міськвиконкому в порядку денному. Активісти вийшли до президії, розпочалися емоційні виступи з місць, ніхто не бажав іти на поступки. Міський голова закрив сесію «у зв’язку з неможливістю її проведення».
У коментарі «Прочерку» представник Координаційної ради сил Майдану Денис Майоров висловив думку, що активісти Координаційної ради, які були присутні на сьогоднішній сесії Черкаської міськради, були налаштовані на конструктивну роботу, але міський голова одноосібно вирішив закрити сесію.
Депутат від фракції «Солідарність» Андрій Більда вважає, що міська влада Черкас та політичні сили, які її наразі підтримують, не проти входження представників громадських організацій до складу міськвиконкому. Більше того, вони пропонували розпочати обговорення цього питання вже під час сьогоднішньої сесії.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису