Хор студентів естрадного відділення Черкаського музичного училища запросили до Італії.
Восени відбудеться VIII Міжнародний хоровий конкурс в м. Ріміні. Участь у ньому була б важливою для поширення української культури в світі, вважають члени творчого колективу. Кошти на такі поїздки вони щоразу шукають самостійно. Допомагають хору й спонсори та небайдужі черкащани. Саме на них розраховують музиканти, аби втілити в життя свою мрію – відвідати конкурс у Італії.
До мандрівки в черкащан залишається 68 днів. До цього часу вони шукатимуть 25 тис грн. Хористи просять усіх, хто має можливість допомогти, долучитися до справи через проект СПІЛЬНОКОШТ. Ресурс інформує про колектив та його здобутки, а також містить відеозвернення студентів та форми для матеріальної допомоги від 1 гривні.
Торік черкащани двічі стали переможцями міжнародних хорових конкурсів. Україна в обличчі колективу музучилища вперше взяла участь у VII Міжнародному фестивалі хорової та фольклорної музики «СЛОВАЧЧИНА кантат 2013». Серед 14-ти країн саме дебютантів із Черкас визнали кращими і хор єдиний представник від України на цьому фестивалі отримав два золота в академічній та фольклорній номінаціях, а також гран-прі. А на 27-му Міжнародному хоровому конкурсі «Praga Cantat 2013» серед 21-го хорового колективу отримав золото та почесний кубок, диригент нагороджена почесним кубком за майстерність. Хор отримав схвальні відгуки членів журі з Австрії, Італії, Чехії, Японії.
– Цієї весни нас запросили на конкурс до Австрії. Організатори дуже чекали Україну, адже знали, які важкі часи ми зараз переживаємо. На жаль, ми так і не поїхали. Через складну ситуацію в державі ті спонсори, які підтримували нас раніше, так і не змогли допомогти, – говорить адміністратор хору Юлія Свірідова. – Міжнародний хоровий конкурс у Італії – це наша мрія, яку ми зможемо втілити лише з вашою допомогою. Ми мріємо розгорнути там наш прапор і гідно представити Україну на цьому конкурсі, ми хочемо показати, що українці цінують свої традиції та культуру!
Хор існує три роки і виконує академічну, фольклорну та класичну музику. У складі колективу більше 40-ка артистів.
– Наші виступи доводять: українська пісня й музика дуже подобаються слухачам. На конкурсах журі та відвідувачі неодноразово підходили до нас і дякували за творчість зі сльозами на очах. Безумовно, хор формує почуття патріотизму, а також імідж України у світі як держави з самобутньою культурою, – зазначає диригент колективу Наталія Шмараєва-Гожа.
Черкаських студентів уже підтримали більше 20-ти доброчинців. Дедлайн проекту – 20 вересня.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису