Міський голова Черкас Сергій Одарич переконаний, що деякі депутати останнім часом висловлюють не зовсім компетентні думки щодо комунального господарства, зокрема щодо аварій на мережах водовідведення.
«Це цілком природньо, господарство велике і дуже різношерстне. Не для образи, а для інформування – невеличкий лікнеп щодо систем фекальної каналізації в Черкасах. Колектори є двох видів: самоплинні і напірні», – пояснює на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» Сергій Олегович. – «На напірних колекторах стоки йдуть під тиском, там є теоретична можливість гідроударів – різких стрибків тиску через включення додаткових насосів. Але за останніх 7 років і на системах водопостачання, і на фекальних колекторах встановили нові насоси і головне (!) – частотні перетворювачі. Завдяки перетворювачам кожен насос включається ПЛАВНО, без стрибка тиску. Кількість аварій зменшилася в 60 (!!!) разів. Крім того, всюди стоїть комп'ютерне регулювання і «самописці». У будь-який час можна перевірити, як і коли змінювався тиск».
Як пояснює міський голова, самоплинний колектор – це труба широкого діаметру, прокладена глибоко під землею під нахилом.
«Нечистоти «своїм ходом» стікають в заданому напрямку. Зазвичай, самоплинні колектори лише частково заповнені рідиною – до 70-80% в години пік і до 5-10% вночі. Труби для самоплинних колекторів використовувались найрізноманітніші. Наприклад, під бульваром Шевченка – глиняні, укладені ще в 50-х роках. Багато залізобетонних, 70-80-ті роки. Оскільки труба постійно недозаповнена рідиною, то у верхній частині завжди є повітря. Відповідно, активно відбувається процес окислення металевої арматури (по-простому – ржавіння). Руйнується верхня частина труби. Місцями її вже взагалі немає. Все тримається просто на злежаному ґрунті. Єдиний вихід – повна санація. Прокладання всередині бетонних труб пластиковоъ труби трохи меншого діаметру», – закінчив пояснення Сергій Одарич.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису