Хоче влада чи не хоче, але фінансувати з обласного бюджету одночасно і гемодіалізне відділення обласної лікарні, і приватну клініку «Фрезеніус», яка надає такі самі послуги, по закону не має права. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції заявив заступник голови ОДА Віталій Коваль.
Нагадаємо, йдеться про надання процедури гемодіалізу («очистки крові») пацієнтам із хронічною нирковою недостатністю. У цих людей нирки не справляються із своїми функціями, тому хворим необхідно тричі на тиждень користатися «штучною ниркою» в спеціалізованих центрах гемодіалізу. В 2010 році всесвітньо відома німецька фірма «Фрезеніус» відкрила в Черкасах свою гемодіалізну клініку, а згодом подібні відділення було відкрито в Черкаській обласній, Уманській та Звенигородській районних лікарнях.
Більшість пацієнтів, які потребують гемодіалізу, отримують процедури в обласній лікарні, Умані та Звенигородці – 147 особи. У «Фрезеніусі» гемодіаліз отримують 59 черкащан. Останні вважають, що німецька клініка надає ці послуги на вищому рівні, ніж комунальні лікувальні заклади.
Гемодіаліз – надзвичайно дорога процедура. Як повідомив Віталій Коваль, торік одна послуга в обласній лікарні коштувала 843 грн, а у «Фрезеніусі» – 1049 грн. Сьогодні гемодіаліз подорожчав – в обласній лікарні – 1098 грн, у «Фрезеніусі» – 1493 грн. Зрозуміло, що сам пацієнт не може сплачувати таких коштів. Але, позаяк отримання таких процедур для нього життєво необхідне, за нього платить громада.
– Оскільки ми маємо обласний комунальний заклад, тобто обласну лікарню, то, згідно з бюджетним законодавством, як би хто цього не хотів, облдержадміністрація не має права закуповувати таку саму послугу в приватної структури, – зазначив Коваль. – Чиновник у своїй діяльності зобов’язаний керуватися нормативними документами.
Ще за попередньої влади з цієї ситуації було знайдено вихід: представники міст і районів, у яких відсутній гемодіалізний заклад міського (районного) рівня, звертаються до місцевої ради, і ця рада передбачає в бюджеті кошти на лікування «своїх» хворих. Практика показує, що кошти з місцевих бюджетів виділяються, як кажуть, «зі скрипом».
– На сьогодні для отримання гемодіалізу хворими з обласного бюджету загалом виділено 18 мільйонів 800 тисяч гривень, з місцевих бюджетів – більше 2 мільйонів 200 тисяч гривень, – розповів Коваль. – Відповідно до законодавства, для освоєння цих коштів оголошуються торги. Районні ради сьогодні готові укладати договори з надавачами послуг – чи це буде обласна лікарня, чи «Фрезеніус», чи ще хтось.
Таким чином, співпраця влади з «Фрезеніусом» здійснюватиметься за схемами, відпрацьованими ще за минулої влади. Вочевидь, німецькі інвестори вже багато разів пожаліли, що вклали кошти у створення черкаської клініки.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису