Учора під стінами Верховної Ради України черкаські аграрії разом із представниками з усіх областей України просили не ухвалювати законопроект № 4309а «Про внесення змін до Податкового кодексу», що передбачає скасування пільг для сільськогосподарського сектору.
Директори господарств, фермери, бухгалтери, трактористи, оператори машинного доїння, працівники соціальної сфери тобто ті, хто народився і живе в селі, кому не байдужа його подальша доля, тримали в руках плакати із написами «Проголосував за 4309а – зрадив українське село», «Немає села – немає держави», «Радо, не допусти безробіття селян» і «Відміна держпідтримки села – теракт проти України».
Активісти вимагали, щоб Верховна рада зняла питання щодо скасування фіксованого сільськогосподарського податку, оскільки саме виробництво сільгосппродукції є джерелом доходів на селі. Ухвалення такого закону призведе до скорочення робочих місць.
Фермер із Донеччини Анатолій Перебийніс закликав Верховну Раду та ще тоді прем’єр-міністра Арсенія Яценюка допомагати аграріям і не ухвалювати законів, які просто знищать аграрний сектор України.
Його підтримали фермери Центральної та Східної України, які були присутні на мітингу.
Керівник групи компаній «Так-Агро» Руслан Голуб заявив, що для фермерів Україна – єдина, і на сьогодні фермер – це опора армії, опора країни.
– У 90-ті роки ми всі пам’ятаємо, коли руйнація прокотилася селами України, коли господарства занепадали, розпадалися ферми, люди залишалися без роботи і вимушені в пошуках заробітків виїжджати за межі села, – пригадав аграрій-підприємець, радник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олексій Душейко. – І останнім часом, дякуючи пільговому податковому законодавству, сільське господарство почало розвиватися. Люди мають роботу та отримують зарплату, сплачують податки. Ми розуміємо, що зараз скрутний фінансово-економічний стан, триває війна, що уряду потрібно шукати кошти. Але те, що хочуть ухвалити такий законопроект, це все – неправильний шлях.
За словами Олексія Петровича, двадцять відсотків працездатного населення України працює в галузі агропромислового комплексу.
– А село – це не просто виробничі майданчики, а це ще й соціальна сфера (школи, дитячі садки, будинки культури, ФАПи, дороги тощо), яка за роки незалежності не отримувала належної державної допомоги. Усе це утримувалося за рахунок сільгосппідприємств, які знаходили порозуміння з сільськими радами і допомагали їм. Одним словом, ми рубаємо ту гілку, на якій сидимо, – переконував присутніх Олексій Петрович. – Я вважаю, що економія тих кількох мільярдів гривень коштуватиме державі збитків у сотні мільярдів гривень, вдарить безробіттям по селу і взагалі знищить аграрну галузь. Навіть зараз сільсгосппідприємства, фермери, селяни не залишаються байдужими до подій, що відбуваються на Сході, а вже майже півроку надають гуманітарну допомогу та збирають продукти харчування і відправляють на фронт. Можливо, знаходячись в таких умовах, і потрібно ухвалювати неординарні, рішучі і вольові рішення, але не за рахунок селян.
Далі Олексій Душейко закликав усіх аграріїв України об’єднатися, щоб відстояти свої права.
Того дня Всеукраїнська аграрна рада з усіма присутніми товаровиробниками подала резолюцію – обговорити всі питання на зборах робочих груп при Мінагрополітики.
Учасники акції гучними оплесками привітали першу вагому перемогу аграріїв, які почали об’єднуватись і відстоювати свої права, і на закінчення всі разом заспівали Гімн України.
реклама
Коментарі
Если у тебя есть фонтан, заткни его; дай отдохнуть и фонтану.
Стрічка RSS коментарів цього запису