Понад сто аграріїв – овочівників, фермерів, агрономів, керівників господарств – з’їхалися з усіх регіонів України вчора в село Васютинці, що на Чорнобаївщині.
До початку заходу учасники мали змогу зустрітися зі своїми колегами та друзями, поспілкуватися, отримати повну збірку тематичних матеріалів та за потреби проконсультуватися із присутніми фахівцями. Адже такий обмін досвідом, формування особистих вражень про те, як працювати з засобами захисту овочевих культур компанії БАСФ в реальних умовах, – найголовніше, задля чого проводяться такі семінари.
На демонстраційних полях відомі виробники (CLAUSE, BAYER, NUNHEMS, Nickerson-Zwaan, SAKATA, Bejo, Seminis та ін.) цього разу представили нові сорти та гібриди картоплі, томатів, цибулі, капусти (всіх видів – біло- і червонокачанної, цвітної, савойської, брюссельської, броколі), баклажанів, солодкого перцю, моркви, столового буряка, кавунів, динь, кабачків.
Регіональні менеджери компаній детально розповідали, як діють їхні системи захисту рослин, як впливають на них погодні умови, коли і в якій кількості вносити той чи інший засіб.
Відвідують такі семінари як аграрії великих фірм та колективних сільгосппідприємств, так і ті, хто вже не один рік займається чи тільки розпочав фермерську діяльність.
Так, молода пара Ігор Темченко та Ірина Вернигора на такому семінарі вперше. Вони незабаром планують поєднати свої долі та вести разом сімейний бізнес із вирощування овочів.
– Скільки себе пам’ятаю, стільки батьки й займаються овочівництвом, а ми з сестрою з дитинства їм допомагаємо, – каже Ірина. – Хоча я маю юридичну освіту й трішки попрацювала за професією, та зрозуміла, що овочівництво мені ближче до душі, я хочу займатися саме цим. На семінарі дуже сподобалося, багато чого корисного дізналася. Думаю, що інформація про нові сорти овочевих культур, можливі їх захворювання, нові технології вирощування і засоби захисту стане в нагоді в подальшому нашому господарюванні.
А от сім’я фермерів-овочівників Вьюн з села Гориславці Кременчуцького району на такому семінарі вдруге. Анатолій Вікторович – зоотехнік, Любов Петрівна – товарознавець, а їхня донька Ірина – майбутній лікар.
– Минулого року ми під час семінару вибрали для себе декілька хороших сортів томатів та картоплі, – каже жінка. – Цього року на демонстраційному полі представлено багато культур, які нас також зацікавили. Наприклад ось цей сорт томатів хочемо спробувати, щоб дізнатися, які в нього смакові якості, скільки може зберігатися.
Головний агроном СТОВ ім. Гетьмана, який приїхав із Катеринопільщини, що за 160 кілометрів від Васютинець, зі своїми спеціалістами у розмові відзначив високий професіоналізм ведення овочівництва в СТОВ «Дніпро».
– Ми познайомилися сьогодні з великим асортиментом овочевої групи, послухали гарні їх презентації, – ділиться чоловік. – Це нам дасть змогу покращити технологію вирощування цих культур на своїх полях. Дуже вдячні всім, хто причетний до організації такого заходу. А особливо господарям, зокрема, Андрію Душейку, який, маючи власний багатий досвід, охоче ділиться ним із такими, як ми, початківцями.
Сам Андрій Душейко – науковий консультант з агровиробництва корпорації «Дніпро», кандидат сільськогосподарських наук – за роки праці в господарстві доклав чимало зусиль, щоб на практиці випробувати те краще, що пропонують українським аграріям провідні світові виробники насіння, добрив, засобів захисту та систем зрошення.
Отже, гості не лише отримали змогу почути думки фахівців, дізнатися про фірми та їхню продукцію, поставити питання та почути корисні поради, а також поспілкуватися, обмінятися враженнями та обговорити побачене з колегами, зокрема, й під час спільного обіду.
реклама
Коментарі
Ты чьих будешь, холоп?
Оффтопик.
Стрічка RSS коментарів цього запису