Органи Дніпровської екологічної прокуратури провели перевірку в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо стану розроблення, затвердження та виконання регіональних та місцевих програм розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання охорони надр.
Встановлено, що за умов наявності низки надрокористувачів на піднаглядних територіях (в межах річки Дніпро) деякі районні державні адміністрації всупереч вимогам чинного законодавства про надра залишили поза увагою питання розробки та подання на затвердження до місцевих рад регіональних програм розвитку мінерально-сировинної бази, у зв’язку з чим кошти на їх фінансування не виділялися.
За результатами проведених перевірок органами Дніпровської екологічної прокуратури внесено 7 подань по усунення виявлених порушень.
Зокрема, Кременчуцькою міжрайонною екологічною прокуратурою за результатами проведеної перевірки внесено відповідні подання до Кобеляцької РДА та до Світловодської міської ради, Дніпропетровською міжрайонною екологічною прокуратурою – до Петриківської та Іванівської сільських рад, Херсонською міжрайонною екологічною прокуратурою внесено подання голові Голопристанської РДА, Черкаською міжрайонною екологічною прокуратурою – до Черкаської РДА.
Зазначені документи прокурорського реагування задоволені. Органи місцевого самоврядування повернулися до розробки та затвердження програм розвитку мінерально-сировинної бази в регіонах.
Слід зазначити, що наразі обсяги проведення геологорозвідувальних робіт скоротилися у 3-4 рази, що тягне за собою нестачу деяких видів власної мінеральної сировини, зниження рівня захисту національних інтересів. Ці обставини можуть слугувати підґрунтям до незаконного видобування піску річкового, зазначають у прес-службі Дніпровської екологічної прокуратури.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису