реклама Делікат

Про розповсюджені види кримінальних правопорушень, які здійснюються за допомогою електронної техніки і телекомунікацій, розповіла журналістам старший оперуповноважений відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Черкаській області Оксана Заєць.

Один із розповсюджених видів злочинів – це злочини в сфері електронної комерції. Їхньому розповсюдженню сприяло широке поширення торгівлі через мережу Інтернет за допомогою різноманітних сайтів. З початку 2014 року до УМВС надійшло близько 70 заяв від громадян, з яких 27 фактів розкрито співробітниками підрозділу. Досудове розслідування по іншим фактам продовжується.

Також Оксана Миколаївна розповіла про викриття працівниками ВБК кількох робітників банків, які, маючи доступ до бази даних клієнтів, безперешкодно змінювали їхні персональні дані, відкривали карткові рахунки на їхні імена, оформляли кредитні кошти. Середня сума спричиненої матеріальної шкоди в кожному випадку становила близько 15 тисяч гривень. Наразі встановлено 18 фактів вчинення таких кримінальних правопорушень на території Черкаської області, а особам, що до них причетні, оголошено підозру. Загалом своїми діями вони завдали громадянам збитків на суму близько 200 тисяч гривень.

Старша оперуповноважена звернула увагу присутніх на те, що зловмисники за допомогою сучасної апаратури мають змогу проникати в дистанційні банківські системи підприємств і знімати з їхніх рахунків кошти. Нещодавно завдяки швидкому та вчасному реагуванню співробітників відділу боротьби з кіберзлочинністю вдалося попередити перерахування злочинцями 200 тисяч гривень із рахунку одного із підприємств Черкаського району.

- Окрім цього, нами ведеться робота по встановленню та затриманню шахраїв, які телефонують до потенційних жертв та намагаються заволодіти їхніми коштами, - продовжила Оксана Миколаївна. – Для прикладу, в одних випадках вони представляються працівниками міліції, повідомляють про затримання близьких або рідних потерпілих за вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень та просять за «вирішення питання» певну матеріальну допомогу. В інших випадках до вас можуть зателефонувати псевдопрацівники банківських установ і під приводом надання уточнюючої інформації дізнаються про Ваші персональні дані і про реквізити Вашої банківської картки.

Оксана Заєць порадила, як не стати жертвою шахраїв:

- Здебільшого зловмисники, які телефонують Вам на мобільний телефон, швидко і нерозбірливо представляються, говорять про сумнівні події та у всіх випадках намагаються вчинити будь-які фінансові операції з Вашими коштами. Запам’ятайте, ніколи і нікому не розголошуйте своїх персональних даних, особливо реквізитів банківських карток, завжди уточнюйте почуту по телефону інформацію та обов’язково пересвідчуйтеся у її правдивості.

Про це інформує прес-служба обласної міліції.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100