Уперше в розробці економічної стратегії області брали участь громада, влада, бізнес та відомі міжнародні експерти.

Цими днями черкащани мають шанс долучитися до створення довгострокового плану розвитку області спільно з міжнародними й вітчизняними експертами, знайти відповідь на питання, як Черкащині розвиватися далі. Таку можливість пропонує стратегічна сесія «Децентралізація: створення стратегії економічного розвитку Черкаської області 2030», що розпочала свою дводенну роботу в обласному центрі з 15 серпня.

Проведення цього унікального заходу – ініціатива Громадянського руху «За процвітання Черкащини», а його мета – розробка Стратегії розвитку економіки Черкащини до 2030 року.

– До цього завдання ми підійшли системно, а тому на сесію запросили широке коло експертів, котрі допоможуть громаді напрацювати конкретні й ефективні рішення наявних проблем, – пояснює голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна. – Крім того, я б хотіла наголосити, що усі пропозиції, котрі надаватимуть запрошені експерти, – бюджетні та можуть бути швидко впроваджені в життя. А саме цього нині потребує нині економіка Черкащини.


Робота сесії відбувається в п’яти основних групах: аграрний сектор, малий та середній бізнес, розвиток промисловості, технологій та інвестицій, громадянське суспільство, розвиток туризму та екології. Учасники висловлювали ідеї, за рахунок чого може зрости наша конкурентоспроможність. Серед них — лібералізація податкової політики, системна регіональна підтримка імпортозаміщення товарної продукції, а також впровадження глибокої переробки продукції за відповідними сучасними технологіями, щоб експортувати черкаські товари в інші країни за відносно високими світовими цінами. Допомагають учасникам міжнародні експерти з США та Грузії,  а також вітчизняні фахівці. Тож вже навіть у перший день роботи сесії тут лунають цілком конкретні пропозиції. Так, зокрема грузинська делегація запросила черкаську делегацію узяти участь у важливій європейській події.

– З 6 по 9 жовтня в Брюсселі відбудеться щорічний масштабний захід під назвою «Відкритий тиждень Європейських регіонів». Це тиждень високої конкуренції, куди приїздять близько шести тисяч важливих людей із країн ЄС та інших регіонів. Запрошуємо делегацію Черкащини узяти участь в цьому заході, – заявила відомий грузинський політик, віце-президент організації «Европейсько-грузинське суспільство» Нестан Кертадзе.

У той же час експерти з питань екології з Дніпропетровщини запропонували черкащанам конкретні пропозиції зі створення ефективного екологічного бізнесу в області. Натомість міжнародний експерт Марк Уорен – консультант  факультету промислової інженерії (Industrial ENGENEERING) Університету штату Огайо (США) з питань оптимізації виробництв (Lean Management) заявив, що готовий поділитися з черкащанами секретами як впровадити  новітні технології у виробництво швидко та без надмірних затрат.

Чимало побажань лунало і від представників черкаської еліти. Так, заслужений працівник сільського господарства України, засновник агропромислової корпорації «Дніпро» Петро Душейко запропонував розробити конкретні напрями тісної співпраці влади і бізнесу.

– Це мають бути  конкретні пропозиції, що згодом будуть використані владою центральною та обласною. Йдеться не про корупційну співпрацю, на кшталт «ти мені, а я тобі». Потрібно щоб держава дбала про бізнес як про малу дитину – обороняла, підтримувала, створювала умови розвитку. У жодному разі не йдеться про якісь прерогативи. Ні! Держава повинна розробити конкретні й чіткі правила гри, на які бізнес може орієнтуватися і сьогодні, і завтра, і через десять років, – відзначив Петро Душейко. – Я б хотів би щоб ми домовились про ці моменти і в нашій державі було нарешті встановлено… диктатуру. Диктатуру законів! І якщо ми зробимо так, що ні Президент, ні депутат, ні чиновник не матимуть права їх порушувати – ми будемо в Європі.


На думку голови Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталії Нетовкіної, завдяки тому, що під час Стратегічної сесії активно працюють і представники громади, і інтелектуальна еліта області, і міжнародні експерти, можна сподіватися на справжній «прорив».

– Ситуація в країні складна. Україна перебуває в стані військових дій, проте ми не маємо права чекати! Повернуться наші хлопці і спитають – що ж ми зробили тут, – зазначила Наталія Нетовкіна. – Тому потрібно відновлювати економіку, шукати нові можливості. Адже сьогодні постає питання не лише добробуту черкащан, а й переселенців. Не лише відновлення підприємств, а й підтримки тих, що опинилися на грані закриття. Спільними зусиллями необхідно знайти можливості відродження сільського господарства, промисловості. І я сподіваюся, що «загальний розум» здійснить це.

матеріал надано прес-службою ГР «За процвітання Черкащини»


реклама

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100