Питання соціально-економічного розвитку та залучення інвестицій з’ясовували під час кущового семінару-наради, що відбулась у Каневі під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Наталії Старікової. У заході взяли участь очільники департаментів ОДА, керівники Канівської, Золотоніської, Драбівської, Чорнобаївської та Чигиринської райдержадміністрації, фахівці з питань економіки, фінансів та інвестицій, а також сільські голови.
Інформуючи присутніх про соціально-економічне становище районів, рейтингові показники, заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Роман Карманнік відзначив, що нині на Черкащині, за ініціативи голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, розпочато формування Стратегії розвитку області до 2020 року, до роботи над якою залучаються, зокрема, й місцеві спеціалісти, експерти тієї чи іншої галузі. Також Роман Володимирович закцентував увагу на питанні щодо підтримки внутрішнього виробника, розвитку його співпраці з торгівельною мережею:
– Треба запропонувати споживачеві можливість вибору місцевого виробника – таким чином виховуватимемо так званий економічний патріотизм. Крім того, це додаткові надходження до бюджету, робочі місця. Так, завдяки акції «Товар Черкащини», запровадженій минулого року, окремі місцеві виробники стали впізнаваними, а їхня продукція популярною.
Фінансовий блок питань до уваги учасників наради представила директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко. З її слів, за 7 місяців 2014 року Черкаська область займає 2 місце з доходів першого кошика та 5 – з темпів надходжень, виконання бюджету становить 106 %. Та поряд з позитивом є питання, які мають стимулювати всі гілки влади до більш активної роботи. Це, зокрема, стосується надходжень плати за землю, які частково втрачаються через неукладені або незареєстровані договори оренди, недоїмку, використання землі не за призначенням та невитребувані земельні паї.
В контексті цього Наталія Старікова підкреслила, що саме земля буде основним джерелом надходжень для місцевих бюджетів у новому бюджетному році:
– Бюджет можна наповнювати, якщо громада буде слідкувати, яким чином використовується їхня земля, контролювати рівень заробітної плати на місцевих підприємствах та господарствах тощо. Це має бути спільна цілеспрямована робота, адже те, як ми живемо, далеко не в останню чергу, залежить від нашої позиції та небайдужості.
Про не менш актуальні питання, зокрема розвиток підприємництва та залучення інвесторів розповіли представники Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків облдержадміністрації. Так, заступник директора Департаменту Микола Папуша відзначив важливість роботи центрів з надання адміністративних послуг, які мають бути візитними картками райдержадміністрацій та міськвиконкомів.
Стосовно інвестиційного розвитку, то було відзначено необхідність підсилення цього напрямку. На це, зокрема, працюватиме нове комунальне підприємство «Агенція регіонального розвитку Черкащини», яке займатиметься пошуком інвесторів, підготовкою пропозицій для них тощо. Разом з тим тут слід налагодити координацію дій з районами, селами стосовно напрацювання бази вільних земельних ділянок, приміщень, виробничих потужностей та проводити широку інформаційну роботу щодо наявних можливостей.
Про необхідність залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги у своєму слові наголосила Наталія Старікова: «Сьогодні в наших селах існує безліч проблем, які можна вирішувати в тому числі й за рахунок участі в конкурсах, грантових програмах. Це й впровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери, ремонти освітлення, водогони тощо. Досить лише мати інформацію про можливості та проявити активність і наполегливість».
Крім того, у ході семінару звертали увагу присутніх на потребу пошуку альтернативного палива в умовах скорочення використання газу. Й на ці цілі також можна залучати міжнародну фінансову допомогу.
Цю думку підтвердила регіональний координатор Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Анна Бабкова, яка повідомила, що даний проект реалізовується на Черкащині з 2008 року, за рахунок чого вдалося залучити мільйони іноземних коштів та вирішити багато проблем, що були пріоритетними для сільських громад. Та з нову ж таки, за словами координатора, головним рушієм для такої співпраці має бути небайдужість самих громад, їх бажання змінити життя у своєму селі на краще.
Анна Бабкова також розповіла присутнім, де і яким чином можна знайти інвестиції для свого краю, куди звертатися.
Завершуючи нараду, перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова закликала громади районів бути активними та подякувала всім за участь.
Про це інформує управління інформаційної політики ОДА.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису