Ще 10 тонн гуманітарної допомоги – медикаменти, предмети медичного призначення – доставлені в лікувальні установи в Мангуші, Донецьку і Маріуполі Фондом Олександра Вілкула «Українська перспектива» та міжнародної медичної гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів» (MSF).
Команда міжнародних фахівців спільно з представниками Фонду також зустрілися з медиками і мирними жителями, які перебувають у таборах біженців, дізналися про їхні потреби для надання подальшої допомоги, йдеться на сайті політика.
Представник міжнародної організації подякував Фонду Вілкула за запрошення і організацію гуманітарної допомоги лікарням і мирним жителям у зоні конфлікту. Експерт відзначає, що такий безпосередній контакт із медиками та біженцями дає можливість провести оцінку потреб лікувальних установ, що знаходяться в зоні конфлікту. «Лікарі без кордонів» та Фонд Вілкула продовжать співпрацю для надання допомоги.
Життєво важливі медикаменти та предмети медичного призначення (бинти, шприци, рукавички, перев'язувальні матеріали) отримали Першотравневий Центр первинної медико-санітарної допомоги (смт Мангуш) і Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, тимчасово базується в Маріуполі.
– До нас прибуло 153 найменування медикаментів для надання первинної медичної допомоги мирним жителям із зони конфлікту. Це – антибіотики, інфузійні розчини, знеболюючі, жарознижуючі і багато іншого, – зазначив головлікар Першотравневого Центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Григор’єв. – Це вже третій приїзд Фонду Вілкула. Вважаю, що це вже система і вона рятує життя.
Також допомогу від Фонду отримала і Обласна травматологічна лікарня в Донецьку. Крім медикаментів і предметів медпризначення, в установу передані медичні інструменти, спиці Кіршнера, призначені для лікування переломів, рентгенівська плівка. Через проблеми в місті з водопостачанням у травматологічну лікарню також передано більше 5 тонн питної води.
Координатор Фонду «Українська перспектива» по роботі з міжнародними організаціями Марія Ляшенко зазначила, що гуманітарна допомога формується на основі запитів лікувальних установ, які спільно з Донецькою облдержадміністрацією складають списки необхідних ліків і направляють до Фонду «Українська перспектива».
– На сьогоднішній день Фонд Вілкула вже доставив більше 220 тонн гуманітарної допомоги для мирних жителів із зони конфлікту. У нас сьогодні особлива місія. Нас підтримала міжнародна організація «Лікарі без кордонів» і ми організували сьогодні першу спільну поїздку. Ми їм дуже вдячні. Сподіваємося, що наша співпраця і їхній досвід посилить роботу в наданні допомоги біженцям, – сказала Марія Ляшенко.
реклама