Вступну лекцію для студентів-журналістів у День знань прочитав голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Він також привітав студентів-першокурсників зі святом 1 Вересня разом із адміністрацією вишу, керівництвом області та гостями університету на врочистій лінійці.
Так, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко розповів про те, що свого часу закінчив один із педагогічних інститутів і здобув фах вчителя початкових класів.
– Ми вивчали різні науки, але не було одного – з нас не виховали українців, – наголошує губернатор. – Сьогоднішній студент має бути справжнім українцем, щоб бути і справжнім фахівцем.
Виконувач обов’язків ректора ЧНУ Олександр Черевко у вітальному слові порадив студентам брати приклад з Ньютона, який уже в молодості став знаним науковцем.
– Коли у відомого фізика Ньютона запитали, як йому вдалося досягти в науці так багато і стати відомім у молоді роки, він відповів, що «став» на плечі своїм вчителям, – зауважив Олександр Черевко. – Так і сучасні студенти мають брати якнайбільше від навчання, щоб реалізувати просту формулу, яку сповідував Григорій Сковорода, а саме пізнати і сотворити себе.
Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького свого часу допоміг сотворити себе і голові НСЖУ ізокрема Черкаської обласної організації Спілки Сергієві Томіленку. Випускник 1998 року, відомий журналіст здобув тут математичну освіту.
– Звертаючись до студентів, хочу сказати, що університет не гарантія успішного працевлаштування та самореалізації. Це лише гарантія старту і підтримки викладачів. А от як студенти скористаються тими знаннями, які отримають в університеті, залежить від них, – каже Сергій Томіленко. – Я очолюю Національну спілку журналістів України, яка об’єднує понад 20 тисяч працівників різних засобів масової інформації. Сьогодні журналісти проходять складні випробування зокрема і в інформаційній війні, тому журналістика нині стає професією мужніх людей.
Сьогодні на журналістських спеціальностях в ЧНУ ім. Б. Хмельницького навчається близько 100 студентів. Більшість із них уже з 2 курсу починають працювати. За словами завідувача кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Тетяни Бондаренко, нерідко Черкаси стають для студентів-журналістів своєрідним стартовим майданчиком, який дає можливість потім реалізувати себе у більш престижних ЗМІ.
– Цього року ми вперше в Черкаській області відкрили новий напрям підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра медіа-комунікацій, – розповідає Тетяна Бондаренко. – Нині навчатимуться перші 20 студентів. Термін навчання – півтора року, вартість – 15 000 гривень. Стати магістром журналістики мають право студенти будь-яких спеціальностей, які мають диплом бакалавра.
Коментарі
- Черкаський державний технологічний університет
- Східноєвропейсь кий університет економіки та менеджменту.
- Інститут української філології та соціальних комунікацій
- Академія пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України (АПБ МНС)
- Черкаський інститут банківської справи (ЧІБС) Університету банківської справи Національного банку України
- Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (УДПУ)
- Уманський національний університет садівництва (УНУС)
ФІЛІАЛИ:
- Черкаський заочний факультет Полтавського університету споживчої кооперації України
- Київський національний університет технологій та дизайну
- Одеська юридична академія
- Харківський авіаційний університет
Кто больше откроет:
церковь - храмов
или освита - университетов.
Даешь каждому жителю Украины университетское образование. Пора уже готовить открытие университета дворников или сантехников.
Где ж стоко академиков, кандидатов и докторов наук набраться
Одна беда, заводы останавливаются , рабочие места сокращаются...
Может хоть детские коляски черкасские ученые изобретут и начнут выпускать в области?
Или это сложно для них и похлеще космических аппаратов будет?
Наверное, в Черкассах для этого нужно создать Академию Наук области?
Карочи, не храм науки, а купюрник по приему башлей и выдаче корочек. Как можно серьезно относиться к подобной освите да еще вбухивать в нее немалые деньги - загадка века.
Стрічка RSS коментарів цього запису