Каневу вдається зменшити споживання газу на 30% порівняно з
торішніми показниками. Про це повідомив голова облдержадміністрації Юрій
Ткаченко під час наради з проблем міст обласного значення, яка відбулася 2
вересня.
Відповідаючи на запитання голови ОДА, за рахунок чого Канів досягає такого ефекту, перший заступник міського голови Василь Коломієць відповів, що в першу чергу – за рахунок «організаційних питань».
Пан Коломієць також зазначив, що Канів, який розташований на значній відстані від залізниці, не може використовувати значні обсяги альтернативного палива, зокрема, бітуму.
– Сьогодні багато говориться про використання дрібними котельнями альтернативного палива. В реальних умовах такий перехід дає невелику економію – всього 0,5-0,9 відсотка, – зазначив заступник мера Канева. – У київському інституті теплофізики нам порадили зробити акцент на заміну пальників на котлах. Це дає економію газу в 7-8 відсотків... І ще один шлях економії – утилізатори вихідного газу. Поставивши такі утилізатори, ми заощадимо близько 8 відсотків газу, тому що температура газу, що виходить із котла, дуже велика. Зменшити цю температуру можна, нагріваючи воду.
Встановлення таких утилізаторів, як показує практика, завдяки економії газу окупається за два місяці.
Василь Коломієць також додав, що наразі Канів веде перемовини із фахівцями, які займаються індуктивними електрокотлами.
– Зараз ми просимо «дорожню карту» в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження, щоб в об’єктах соціальної сфери встановити такі котли, – зазначив пан Коломієць.
Голова ОДА Юрій Ткаченко зазначив, що також знайомий із цією проблематикою. За його даними, встановлення таких котлів окупається вже за рік.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису