Представники влади, бізнесу та науки зустрілись, аби сформувати свої пропозиції до Стратегії регіонального розвитку області. Ініціатор зустрічі – голова Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков, а організатором – перший заступник голови ОДА Наталія Старікова. Серед учасників були присутні також голова правління ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» Олександр Луговський, голова товариства ТОВ «Черкасиелеватормаш» Олександр Одокієнко, голова правління ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» Володимир Соломко, генеральний директор – головний конструктор ДП «НВК «Фотоприлад» Валентин Гордієнко, ректор Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала, заступник директора Черкаського бізнес-коледжу з навчально-методичної роботи Надія Азьмук.
– Влада обирає європейську методологію розробки стратегії і починає зі swot-аналізу соціально-економічного стану області, залучаючи представників бізнесу, науковців, громадськість та інших зацікавлених осіб, – зазначає Наталія Старікова. – Далі, усуваючи перешкоди та реалізовуючи можливості, плануватимуться проекти, програми та заходи щодо поліпшення показників розвитку регіону.
Не секрет, що промислова галузь області потребує суттєвого оздоровлення, і зараз підприємці мають можливість власними силами реабілітувати її. На нинішньому етапі підготовки стратегії від них потрібно лише бажання поділитись своїм баченням змін, які здатні забезпечити позитивний результат.
– Нам разом потрібно визначитись, якою ми хочемо бачити область до 2020 року, визначити орієнтири, які б допомогли посилити роль регіонів Черкащини, – окреслив завдання зустрічі Борис Сергійович.
Перші пропозиції надійшли від директора ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» Володимира Соломки. Він говорив про те, щоб підприємства, які діють на території області, сплачували податки за місцем здійснення виробничої діяльності. Це допоможе збільшити надходження до обласного бюджету.
– Якщо податки залишатимуться в області, то у підприємців буде бажання тут розвиватись, а це у свою чергу сприятиме залученню інвестиційного капіталу та фахівців, яким можна буде запропонувати перспективну роботу, – пояснює своє бачення змін Володимир Андрійович.
Ще один важливий момент, від якого підприємці очікують позитивних результатів, полягає у збільшенні об’ємів експорту, а також у тому, щоб працювати на внутрішній ринок країни. Адже, наприклад, «Фотоприлад» хоч і є корисним ресурсом для підтримки вітчизняного оборонно-промислового комплексу, проте замовлень від Міноборони сьогодні не надходить.
Крім цього, присутні на зустрічі порушили питання браку технічних кадрів, адже нині область потребує спеціалістів інженерно-технічного напряму. Зокрема, головний конструктор ДП «НВК «Фотоприлад» Валентин Гордієнко додав, що підприємство потребує інженерів-конструкторів із лазерної техніки, телевізійної та тепловізійної, ливарників-вулканізаторів тощо. Ректор ЧДТУ Тамара Качала висловила готовність адаптовувати спеціальності, які викладають у ВНЗ, до ринку праці області.
Також Валентин Іванович наголосив на тому, що підприємствам потрібні нові ідеї, у які вони готові вкладати кошти, і допомогти у цьому можуть саме науковці інститутів та університетів Черкащини.
Про це інформують в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ обласної державної адміністрації.
реклама
Коментарі
Пусть голова облрады на заводе по три митинга с речами на день проводит.
Через полгода дела попрут, завод заработает на полную
чо за бред? чи не побарабану предприятию куда платить деньги? все равно платить то нада,
Стрічка RSS коментарів цього запису