реклама Делікат

Все більшої популярності сьогодні набуває практика будівництва каркасно-монолітних будинків, переваги яких очевидні: це і енергозбереження, і скорочення термінів будівництва. Крім того, у каркасно-монолітних будинках немає обмежень за площею житла – як у цегляних чи панельних, де квадратуру диктує розмір будівельних конструкцій. Новаціями у будівельній галузі експерти черкаського містобудування поділилися під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

Каркасно-монолітні будинки дають можливість вільного планування квартир: у будинку немає нерозбірних (несучих) стін. Перестінки квартири можна розташовувати як завгодно, планування можна змінювати постійно. Трикімнатну квартиру можна перетворити на однокімнатну або чотирикімнатну – залежно від потреб власників житла (збільшення родини, тощо), квартиру увесь час можна переформатовувати.

– Нинішня криза у сфері будівництва підштовхує до економічності – у тому числі, і для майбутніх мешканців житла. – констатував начальник управління планування та архітектури Черкаського міськвиконкому Микола Упир. - Актуальними тенденціями будівельної галузі є також ергономічність та екологічність. Сьогодні при проектуванні враховується потреба раціонального використання будівельних матеріалів, енергоємкості, скорочення строків будівельних робіт. Серед новацій містобудівної галузі – обладнання нових будівель приладами контролю енерговитрат (а в перспективі - і очищення та подачі води, відведення стоків), новий тип мощення тротуарів (лише плитка), створення велосипедних доріжок, забезпечення  зручностей для людей з обмеженими можливостями.

За словами віце-президента групи компаній «Добробуд» Юрія Капітоненка, новий напрямок, за яким далі розвиватися будівельна галузь, є позитивним для забудовників та генеральних підрядників, оскільки дозволяє зекономити і час (на збір та оформлення дозвільних документів), і ресурси  (на їх розробку).

Сьогодні у Черкасах триває будівництво нового каркасно-монолітний будинку, спорудження якого розпочав «Добробуд» по вул. Дашкевича, 3. Цей будинок є житлом нового типа – «розумним» будинком. Крім утеплення фасаду, що забезпечить економію тепла, тут буде встановлено комп’ютеризовану систему контролю опалення. Це дасть можливість для кожної із кімнат встановлювати свій температурний режим,  програмувати конкретний час та загальний строк увімкнення обігріву. 16-поверхівка, на 70 квартир, буде першим висотним будинком у Черкасах, де є подібні новації.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100