реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026

За день по допомогу до головного офісу та районних штабів обласного контактного центру для переселенців звертається більше 100 переселенців. До того ж, не тільки тих, хто щойно приїхав із зони конфлікту, а й тих, у кого на цей час закінчився власний ресурс проживання, говорить заступник директора центру Лариса Ходаковська.

– Наразі украй необхідний теплий одяг, – каже Лариса Володимирівна, демонструючи чудові светрики, кофтинки та курточки. – Адже люди до нас здебільшого прибували влітку, легко одягнені, й ніхто не очікував, що події так затягнуться. Та у нас всього вистачає, дивіться: речи чистенькі, майже нові.

Окрім простих черкащан, допомогу для переселенців доставляють у контактний центр приватні підприємці, які не прагнуть широкого розголосу своїх вчинків. Ось, скажімо, вчора завітали Сергій та Іван зі Сміли. Як стверджує Лариса Ходаковська, найбільш активні в наданні допомоги жителі Смілянського, Канівського та Черкаського районів. Вони не тільки привозять пакунки, а й прихищають приїжджих у власних помешканнях.

За оперативними даними, Черкащина вже обігріла й нагодувала 7 117 переселенців, і це тільки офіційна цифра. Потік людей не зменшується, хоч рух йде в обидва боки – багато хто повертається додому. Щодня інформація змінюється. Нині в області перебуває 6 511 переселенців: 606 осіб виїхало, але на їхнє місце прибувають нові люди.

Так, наприклад, працівники центру провели на залізницю групу із Краматорська, ще з першої партії переселенців, яких, за розпорядженням голови ОДА Юрія Ткаченка, вивезли з «гарячої точки» автобусом. На знак вдячності від них на робочому столі Лариси Володимирівни – букетик квітів. А 21 вересня вночі в область приїхало власним мікроавтобусом 11 маріупольців.

І хоч вільних місць для переселенців вже обмаль – близько 50 плюс 82 резервних, черкащани ладні приймати гостей, бо розуміють їхнє скрутне становище, а переселенці чомусь зі всієї країни часто обирають саме наш край, стверджують в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ Черкаської облдержадміністрації.


реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100