«Проблемний округ» – саме така назва закріпилася за 197-им одномандатним мажоритарним округом у Черкаський області з центром у Каневі. Нині він охоплює частину Канівського та Черкаського районів, Золотоніський, частину Соснівського району Черкас. Які ж насправді його проблеми?
Починаючи з перших років незалежності України, центр округу був у Золотоноші та постійно змінював то свої межі, то номери. 1990-го року в парламент по округу балотувалася комуністка Катерина Бойко з Золотоніщини. На час обрання обіймала посаду інженера-технолога швейного виробництва. Її обрали 51% виборців у другому турі серед дев’яти претендентів. 1994-го року до Верховної Ради від округу потрапила безпартійна Марія Шулежко – голова колгоспу з Корсунь-Шевченківського району. По тому когорту народних обранців поповнив і комуніст Григорій Діхтяренко.
У роки, коли парламентські вибори в Україні проводилися за пропорційною системою в загальнодержавному виборчому окрузі, виборці в межах цієї території підтримували «Блок Юлії Тимошенко», щоразу віддаючи партії більше половини голосів.
У 2002 році по випробувати себе на окрузі вирішив безпартійний киянин Богдан Губський, який на той час уже був депутатом попереднього скликання, пройшовши до парламенту за списками СДПУ(о). Маючи аж дванадцятьох суперників, він набрав 34% голосів і пройшов. До ВР V скликання він потрапив за списком БЮТ, однак був виключений із фракції у 2010 році.
У 2012 році Богдан Губский вирішив піти протоптаною дорогою, однак «юлелюбний» округ зради йому не пробачив і проголосував за кандидата, якого висунула ВО «Батьківщина» – Леоніда Даценка. Відомий серед черкащан бідний журналіст, поет-романтик та колишній учитель попри застування самовисуванцем Богданом Губським (якого неофіційно підтримувала тодішня влада Партії регіонів) адмінресурсу і численні фальсифікації, громаді вдалося відстояти округ й домогтися перевиборів. Саме тоді округ і охрестили «проблемним». З другої спроби Леонідові Даценкові таки вдалося пройти до Верховної Ради України. Однак округ і далі залишається проблемним, адже Леонідові Даценку не вдалося вирішити жодного наболілого питання із тих, які турбують його мешканців. Там серйозні проблеми з водопостачанням та водовідведенням, безробіття та низький рівень оплати праці, розбиті дороги, питання газифікації. Особливо гостро стоїть екологічна проблема. Однак депутат-поет тільки стелить м’яко, бо не має навичок та освіти, аби бодай проконсультувати мешканців щодо того, як їм упоратися з їхніми бідами.
Тим часом стрімко падає рейтинг як Юлії Тимошенко, так і її партії. Врешті і Леоніда Даценка виключено із ВО «Батьківщина». Інформація про його перемогу за рахунок співпраці з регіоналами та домовленостей із Табаловим шириться з космічною швидкістю. Суцільне розчарування мешканців округу в «рідній» політичні силі та її представниках показали результати ще недавнього голосування на президентських виборах, коли округ віддав 51% голосів Петрові Порошенку і тільки 17% – Юлії Тимошенко. Таким чином, з-поміж інших кандидатів найвищі шанси на нинішніх парламентських виборах має і кандидат від «Блоку Петра Порошенка» Владислав Голуб. І не тільки тому, що він заручився підтримкою Президента, а й тому, що він, на відміну від Леоніда Даценка, має досвід у вирішенні проблем українців. За фахом 31-річний кандидат юрист та економіст. Займається і громадською роботою, більше двох років очолює ГО «Форум розвитку Черкащини». Крім того, рід Голуба походить із Канівщини. Цей кандидат – повна протилежність своїм попередникам. І цілком імовірно, що завдяки йому округ перестане бути «проблемним»…
Оксана Грищенко
*передвиборна агітація
реклама
Коментарі
Не гарно так брехати.Молодий, але методи, та і піар, як у старих. Люди ж не дурні. До середини замітки не дочитали, а вже зрозуміли, що будуть когось піарити, а нас дурити. Таким заміткам вже нема віри. Або вмійте сказати правду - і у паламент, або "між крапельками" - і на смітник історіі. Дарма, що молодий
Стрічка RSS коментарів цього запису