Міжнародна компанія OAK Utility Solutions and Development, яка має центральний офіс у Бахрейні, а також офіси в ОАЕ та Великій Британії, зацікавилася переробкою черкаського сміття.
Виконавчий директор компанії Гарет Роберт Браун побував сьогодні у Черкасах, щоб провести переговори з головою облдержадміністрації Юрієм Ткаченком, міським головою Черкас Сергієм Одаричем та в.о. міського голови Умані Олександром Цебрієм.
Компанія готова побудувати поблизу Черкас екологічно чистий завод, який перероблятиме близько 500 т сміття на день, із якого виготовлятиме газ для електрогенераторів (і в кінцевому рахунку – електроенергію) та золу, придатну для використанні у будівництві доріг. При цьому шкідливі викиди у довкілля мінімізовані, а відходи виробництва відсутні.
Представники інвесторів заявили, що дуже зацікавлені у входженні на український ринок, ризики для себе вважають мінімальними й готові побудувати завод буквально за 12-18 місяців. Також вони вважають Черкаську область дуже зручною для ведення бізнесу, а поведінку обласної адміністрації – найбільш сприятливою в Україні.
Від місцевої влади інвестори очікують дотримання умов договору (якщо його буде укладено) та регулярного постачання необхідної кількості сміття принаймні протягом 20-25 років. Це може бути щойно зібране сміття або відносно сухе сміття зі звалища. Дохід завод отримуватиме від оплати тарифу за переробку та продажу електроенергії. Інвестиція становитиме приблизно 80 млн. дол., очікувана окупність – 10-11 років.
За словами міського голови Сергія Одарича, для завантаження такого підприємства «щоденного» черкаського сміття буде замало, тому доведеться використовувати те, що накопичилося на звалищі, або підвозити з сусідніх міст. Крім того, в мера немає упевненості в тому, що за наявних тарифів виробництво може бути рентабельним, а отже стабільним. Натомість пан Браун переконаний, що його компанія має достатній досвід роботи в різних країнах, щоб розв’язувати будь-які питання, що виникають. На цьому етапі вона чекає від місцевої влади лише дозволу на використання сміття та гарантії його постачання.
Для більш детального відпрацювання різних питань, що виникають у сторін, було вирішено створити спільну комісію облдержадміністрації, міської влади Черкас та представників компанії-інвестора. Під час наступних переговорів сторони розраховують «перейти до більш предметної розмови».
– Компанія, про яку йдеться, має у своєму арсеналі мільярдні інвестиції. Й те, що вона вирішила інвестувати в Черкащину, незважаючи на продовження війни в Україні, це дуже позитивний знак, – заявив у коментарі «Прочерку» депутат міської ради Петро Чернявський, який, власне, й зумів зацікавити бахрейнську компанію в черкаському проекті.
реклама
Коментарі
просьба к модераторам оставить все как есть, ибо это правда!!!!
а так би і в Смілі був би завод, і робочі місця, і місто чисте без мусору!!!!
отож "дякуємо" Меру Решитняку
Стрічка RSS коментарів цього запису