«Робити піар-ходи ми не хотіли. У тій ситуації, що складалася, потрібно було затримувати всіх організаторів і учасників мітингу. А це було б якимсь політичним шоу!» – таку відповідь начальник управління громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимир Іващенко дав «Прочерку» на запитання, чому двох юних опозиціонерів черкаська міліція затримала не зразу під час того, як вони робили напис на паркані, а пізніше.
Нагадаємо, що учасники опозиційного мітингу, що відбувався 24 травня, Ігор Сичов та Сергій Марченко зробили фарбою напис на будівельному паркані, яким обгороджена Соборна площа. До обох хлопців правоохоронці навідалися додому аж через 8 днів після пригоди – 1 червня о… 6-й годині ранку. Того ж дня хлопців засудили на три доби...
– Нам законодавство дає два місяці для накладання адміністративного стягнення. Чому правоохоронці не затримували хлопців того ж дня у той момент, коли вони робили написи на паркані? Бо це б перетворилося на політичне шоу, а міліція прийняла рішення не брати в такому участі. Є ряд питань. У нас є записи, як депутат міськради Микола Булатецький перешкоджає затриманню порушників, як інший депутат міськради Валерій Воротник вдарив по відеокамері. Якби таке зробив міліціонер і по відношенню до журналіста, то це б гриміло на всю Україну! А Воротник дозволив собі це зробити, – зауважив Володимир Іващенко.
Як зауважив Володимир Іващенко, на всіх організаторів мітингу складені адмінпротоколи.
– Про заборону суду щодо проведення мітингу на Соборній площі всі знали. Якби були проведені всі заходи на Театральній площі або за будівлею облдержадміністрації, то ніяких протоколів ніхто б не складав. Якщо міська влада звернулася до суду з проханням заборонити проведення мітингу, а його організатори порушують цю заборону, то підставляють і себе, і людей, що беруть участь в мітингу. Організатори мітингу роблять вигляд, що ухвала суду нічого не варта. Якби правоохоронці не відреагували на порушення, прокурор застосував би до нас прокурорське впровадження… Щоб відійти від політичних моментів, а перейти в правове поле, правоохоронними органами було прийнято рішення на першому етапі відступити… Щоб ви розуміли: складені адмінпротоколи розглядала прокуратура на їх законність. Вона визнає, що вони складені законно. Після цього прокурор пише на суд і суд розглядає. І не якийсь конкретний суддя: адмінматеріали розприділяє між суддями комп’ютер. А яке рішення буде прийняте по всім складеним адмінпротоколам – вирішать судді.
реклама
Коментарі
Хочаб через гучномовець одного з "бобіків"... Мабуть НЕ БУЛО ВКАЗІВКИ!
4. Якщо ЦЕ БУЛО ЗАТРИМАННЯ ПОРУШНИКІВ, чому його проводили "невідомі в цивільному", які навіть не назвалися працівниками міліції та не пред'явили посвідчень? Чому міліціянти в формі "підключилися" вже ПОТІМ, коли "невідомих" почали відтягувати люди від хлопців?
5. Чому й досі міліція НЕ ВИЗНАЛА ЦИХ НЕВІДОМИХ СВОЇМИ СПІВРОБІТНИКАМИ , які вже відомі пойменно!
БО ЦЕ ПРОВОКАЦІЯ!
1. Люди в цивільному "пасли" саме тих двох хлопців, яких намагалися потім затримати ЗАДОВГО ДО РОЗМАЛЬОВУВАННЯ паркану. Хто не вірить дивіться фото з моєї статті http://gazetadzvin.blogspot.com/2011/06/blog-post_07.html .
2. Один з хлопців, той, що виявився неповнолітнім і був у жовтій майці, ВЗАГАДІ НА ПAРКАНІ НЕ ПИСАВ. А на нього навіть встигли кайдани надіти!
http://gazetadzvin.blogspot.com/2011/06/blog-post_07.html
Стрічка RSS коментарів цього запису