Під Тальнівську районну раду прийшли з протестом батьки, чиї діти навчаються в місцевій школі №4. Вже вкотре місцева влада робить спроби закрити цей навчальний заклад, а дві школи до осені злити в одну. Та батьки не бажають віддавати своїх дітей до місцевої школи №1, повідомляє газета «Черкаський край».
- Моя донька закінчила третій клас, — розповідає Світлана Семенівна (прізвища не називає).— Ми перейшли з першої школи в четверту. Бо там належних знань не давали. До дітей ставились так: якщо я ніде не працюю, то моя дитина — ніхто. Коли перейшли в четверту школу, моя дитина відчула себе людиною.
У цей час саме проходила сесія районної ради. Врешті питання про ліквідацію школи №4 депутати зняли. В результаті постановили, що школа №4 ще рік “квартируватиметься” у місцевій школі-інтернаті до завершення ремонту того приміщення, яке їй надано. Однак батьків беруть сумніви, бо на впорядкування окремого приміщення у влади постійно бракує коштів.
— Дали на ремонт з обласного бюджету 150 тисяч гривень, — кажуть протестувальники. — Вставили тільки пластмасові вікна, а де решта коштів — невідомо.
— На мою думку, на приміщення, яке надали під четверту школу, хтось добре поклав око, — переконаний Сергій Безвітрий, слюсар Тальнівського газового господарства. — Чи з бізнесменів, чи з самих начальників. Вони хочуть забрати його собі.
Батьки навперебій розповідають, що свого часу позабирали синів і дочок зі школи №1 і віддали до школи №4. Тепер з усіх сил намагаються не допустити повернення дітей назад. Кажуть, що якщо доведеться, то першого вересня стоятимуть під райрадою разом зі своїми дітьми.
— Із першої школи “погані” діти йдуть до інших шкіл і закінчують навчання з відзнакою, — продовжує Сергій Безвітрий. У школі №1 діти поділені на “хороших” і “поганих”, “багатих” (бо батьки багаті) і “бідних”. Іншими словами одних школярів там вважають “розумними”, других “дурними” й “тупими”.
Сергій Безвітрий згадує, що раніше для того, щоб навчати своїх дітей у школі №1, потрібно було думати про ремонт класу, супершпалери, суперштори, суперлюстру. Щоразу треба як не 20, то 50, то 100 гривень. Учителям на подарунки — то ланцюжки, то килими, то ще щось… Навчання ж зводилось на нуль. Мовляв, хочете вчитися, платіть за репетиторство.
— Наші колективи ніби зіштовхують лобами, — переконаний директор Тальнівської школи №1 Володимир Нерубайський. — Це вже не перша спроба влади насильно злити дві школи, коли ні одна, ні друга в цьому не зацікавлені. Я все-таки думаю, що четверту справді треба ліквідувати, бо вона створена штучно. Це була приватна школа, яка збанкрутувала. Куди батьки поведуть дітей — це їхня особиста справа. Мене влада хоче усунути з посади. Голова райдержадміністрації вже пропонував написати заяву про звільнення. Я погодився піти після відпустки. Та в педколективі просили, щоб я їх не покидав. Стали називати мене зрадником.
Школа №1 наповнена менш як наполовину в той час, як, скажімо, у школі №2 вже затісно: тут проводять навчання в дві зміни. Школа №4 налічує трохи більш як 180 учнів і до 20 педагогів. Є в Тальному ще неповна середня №3, але вона надто віддалена, в районі щебзаводу. А багатостраждальна “четверта” школа вже років п’ять тулиться в приміщенні місцевої школи-інтернату. Там їй не дуже раді і готові виселити при першій же можливості.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису