1242,2 тис. грн. – така сума потрібна на надання допомоги на проживання, у тому числі на оплату ЖКГ послуг, особам, що переїхали з окупованих територій України на Черкащину. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова на брифінгу під час прес-дня Уряду для представників регіональних та загальнодержавних ЗМІ 10 листопада, інформує «Прочерк».
У цілому пані Денісова презентувала соціальну політику уряду, роз’яснювала порядок надання субсидії для населення та допомогу переселенцям.
Міністр зазначила, що станом на 7 листопада розміщено 452 тис. 952 внутрішньо переміщених осіб (169 тис. 250 родин). На сьогодні до органів соціального захисту звернулася за отриманням державних соціальних допомог 272 тис. 861 тимчасово переміщена особа.
Грошова допомога встановлюється у розмірах, виходячи з 884 грн. на непрацездатну особу – це пенсіонери, інваліди, діти, а також 442 гривні для працездатних осіб. При цьому загальний розмір допомоги не може перевищувати 2,4 тис. грн. на сім'ю. Допомога розрахована максимум на 6 місяців. Передбачено, що вже після двох місяців із дня звернення, працездатні переселенці мають знайти роботу, а в іншому випадку допомогу буде скорочено вдвічі.
Детальніше поради від міністра дивіться у ВІДЕО.
Мінгістр нагадала, що Уряд своїм рішенням від 1 жовтня запровадив єдиний облік внутрішньо переміщених осіб із Криму та районів проведення АТО. Після взяття на облік внутрішньо переміщеним громадянам із Криму та зони АТО видаватимуться відповідні довідки.
- Уже створено єдину інформаційну базу даних про взятих на облік внутрішньо переміщених осіб. Інформаційна база є надійно захищеною. Знаю, що люди не стають на облік через те, що така інформаційна база нібито буде загальнодоступною, і всі дані будуть поширюватися, зокрема і через інтернет. Це не так. Уся база формується захищеними каналами, тому переживати нема чого, - запевнила Людмила Денісова.
При цьому міністр, відповідаючи на запитання «Прочерку» щодо можливості будівництва житла для переселенців, зауважила, що рішенням уряду має бути прийняте рішення про компенсацію майна втраченої власності.
– За ці кошти люди зможуть щось побудувати чи купити, щоб жити в іншому місці. Або повернутися туди, де їх житло було зруйноване, – зауважила Людмила Денісова. – Проте на сьогодні державі складно казати про те, щоб щось будувати.