Черкаська ТЕЦ має запаси вугілля на три місяці, й доставка палива за контрактами триває. Про це повідомив журналістам директор відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське Хімволокно» Володимир Бондаренко.

ТЕЦ виробляє електрику, яку, відповідно до вимог українського законодавства, постачає державному підприємству «Енергоринок», і тепло, яким забезпечує 65% населення Черкас.

– Вугілля, якого потребують наші котли, досить специфічне. Нам не підходить південноафриканське, польське, казахстанське чи болгарське вугілля. Відповідної якості паливо добуває тільки українське підприємство «Павлоградвугілля» і підприємства Кузбасу, – зазначив Володимир Дмитрович. – Тож теоретично проблеми з постачанням могли б бути. Але, на щастя, ми їх розв’язали.


Вугілля на підприємстві подрібнюють до борошноподібного стану й потім вдувають його у топку котла. Внаслідок спалення виробляється перегріта пара, яка йде на турбіну для вироблення електроенергії, а звідти пара потрапляє на бойлери, де вона підігріває мережну воду, котру отримують жителі міста у вигляді гарячої води і центрального опалення.

На Черкаській ТЕЦ встановлено котли 1961 року випуску, але їх щороку модернізують і реконструюють, тож у нинішньому їхньому стані вони мають ККД 92-93%.

Крім вугільних котлів, на ТЕЦ діють і котли на газу – вони дають приблизно 20% енергії, яка тут виробляється. Підприємство отримує від держави газ українського видобутку за цінами, передбаченими для комунального господарства. Наразі вони навіть менші за ціни на вугілля, що дозволяє зберігати нинішні тарифи для населення.

– Діяльність підприємства цілком регулюється встановленими державою тарифами, – розповіла журналістам голова правління ПАТ «Черкаське хімволокно» Наталія Бажанова. – Якщо, приміром, газу українського видобутку бракуватиме й такі підприємства, як наше, будуть змушені перейти на вдвічі дорожчий комерційний газ, держава прийматиме рішення щодо подальшої долі тарифів.


Таким чином, щодо палива ТЕЦ – достатньо гнучке підприємство. Тут переконують, що мають достатньо можливостей забезпечити Черкаси теплом.

Міський депутат Андрій Більда окреслив ще одну мету депутатського «десанту»:

– Мене, як і більшість депутатів, дуже цікавить питання інвестиційної складової, яка останнім часом є складовою тарифу на постачання теплової енергії. Інвестиційні програми таких теплопостачальних організацій, як Черкаська ТЕЦ та КП ЧТКЕ мають затверджувати або депутати Черкаської міськради, або, відповідно, виконком. І ми маємо добре розібратись в їхній суті. На останній сесії саме і було винесено проект рішення «Про делегування повноважень із затвердження інвестиційних програм Черкаської ТЕЦ та КП ЧТКЕ» (який голова Сергій Одарич чомусь зняв з розгляду). Що собою являє інвестиційна складова тарифу? Це, як я розумію, фактично ті гроші, які підприємство має спрямовувати на модернізацію тепломереж. У подальшому такі дії дозволять знизити втрати тепла та вартість послуги з постачання тепла для населення.


Тим часом деякі депутати активно цікавились, чи можлива передача підприємства з державної до комунальної власності громади міста і як це вплине на тарифи для населення та в цілому на роботу підприємства.

– Для простого споживача немає жодної різниці, яка форма власності підприємства, адже всю нашу діяльність регулює національний регулятор, який встановлює розмір тарифів, регулює тарифи і контролює всі доходи і витрати підприємства. Тарифи, рентабельність – все під контролем держави. Так само держава контролює діяльність комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго». Дохід громади від цього ніяк не залежить. Черкаським родинам теж байдуже, яка форма власності у підприємства – їм головне, щоб у квартирах було тепло і оплата за нього була справедливою. Підприємство тепло і гарячу воду дає стабільно. Черкаси – одне з небагатьох міст України, де протягом усього року є гаряча вода. І в цьому велика заслуга саме працівників підприємства, – говорить Бажанова. – У якій би формі власності воно не було, ефективність роботи підприємства і тепло в оселях черкащан залежить, перш за все, від професійності управлінців та робітників Черкаської ТЕЦ.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #5 незнайка 19.11.2014 15:14
Наталия Бажанова и Владимир Бондаренко предполагаю персонально не давали тепла прошлой осенью в городской роддом!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #4 Вухо 19.11.2014 13:34
Цитую Саня:
Радуцький поїхав на ТЕЦ попіаритися, а його ні ВІККА, ні Прочерк навіть не зацитували)))))
Втрачає секретра, втрачає.

Зато Більда рулить...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #3 Саня 19.11.2014 00:57
Радуцький поїхав на ТЕЦ попіаритися, а його ні ВІККА, ні Прочерк навіть не зацитували)))))
Втрачає секретра, втрачає.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 федор принципиальный 18.11.2014 18:18
Откуда углишко,Яценюк стонет угля на три дня в стране.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 незнайка 18.11.2014 16:06
А уголь с вновь открытого карьера в Катеринополе куда девать? Может под этот уголь ТЭЦ и модернизировать ? Или из Павлограда дешевле возить?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100