Учора члени постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій обговорили ряд питань, які попередньо планується внести на чергову сесію обласної ради 27 листопада.
У засіданні взяли участь голова обласної ради Валентина Коваленко, керівники й представники структурних підрозділів облдержадміністрації та окремих підприємств.
Члени комісії обговорили питання щодо надання згоди ДП «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» на користування ділянками надр з метою розробки південно-західної ділянки Хлистунівського родовища кристалічних порід. З цією метою було заслухано роз’яснення головного інженера Хлистунівського кар’єроуправління Євгена Шкребка і гірничого майстра територіального управління Держгірпромнагляду у Черкаській області Тетяну Безкровну.
Потім депутати розглянули пропозиції щодо переліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду, що внесено для розгляду і затвердження на сесії Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Перелік таких об’єктів, а саме: «Водограй» КП «Черкасиводоканал», «Зелений гай» і «Спортивний», що належать до відання міської ради, оголосила начальник цього департаменту Олена Звягінцева.
Серед інших питань, члени комісії розглянули проект змін до рішення обласної ради від 30.01.2014 №28-1/VI «Про обласний бюджет на 2014 рік».
Дискусію викликало у присутніх питання, що стосувалося переліку об’єктів, видатки на які у 2014 році проводитимуться за рахунок екологічного податку та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища.
Мова йшла про облаштування сміттєзвалищ у районах області. Члени комісії зауважили, що керівники департаментів облдержадміністрації не поставилися належним чином до цієї справи, тому лише два райони із двадцяти – Жашківський і Кам’янський, розробили проектно-кошторисну документацію і зможуть освоїти необхідні кошти.
На завершення засідання члени комісії обговорили низку інших питань, зазначають у відділі інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської облради.
Нагадаємо, що днями депутатська група «Гідність», яку очолює Любов Майборода, звернулась до голови Черкаської облради Валентини Коваленко з пропозицією ініціювати переобрання голови постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.
Представники групи вважають, що «Микола Кришталь не забезпечив ефективну роботу комісії: більшість засідань комісії відбувалось без кворуму; поширена практика ухвалення рішень комісії «в телефонному режимі» шляхом обзвонювання відсутніх членів комісії, що протирічить чинному законодавству; питання, що виносяться на розгляд комісії, недостатньо підготовлені; виїзні засідання комісії з вивчення екологічний питань не проводились; планування роботи комісії носить формальний характер: відсутня практика контролю та заслуховування на комісії питань виконання рішень комісії; - за час головування пан Кришталь не зініціював вирішення жодного екологічного питання; жоден раз не виступив на сесії з обґрунтованою позицією; будучи членом фракції партії Регіонів з екологічних питань голосував усупереч рішенню комісії з питань екології на догоду «партійній доцільності», що спричиняло необґрунтовану відмову позивачам».
реклама
Коментарі
ВИРШОСКЛАДАЛЬНЫ ЦЯ вже скоро буде пісательніцей.КЛЬОВО БАЛАКАЄ
Голова ради дійсно була присутня на громадських слуханнях і груддю стала на захист такої форми роботи комісії та її голови Миколи Кришталя.
Стрічка RSS коментарів цього запису