Кожний, хто серцем українець, сьогодні став волонтером. На цьому наголошували під час сьогоднішнього засідання круглого столу, присвяченого Міжнародному дню волонтерів.
Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль наголосив, що сьогодні волонтерами стають представники різних верств – від підприємців, готових жертвувати для фронту автомобілі й тонни продовольства, до маленьких дітей, які передають військовикам свої малюнки.
Активних волонтерів було відзначено грамотами ОДА.
– Вражає, що на фронті, крім очевидно потрібних речей – теплого одягу й продуктів, просять малюнки й ляльки-мотанки від дітей, – підтвердив слова пана Коваля волонтер-підприємець Вадим Гураль. – Вони кладуть ці мотанки біля серця, бо з дитинства пам’ятають, що, коли козакові погано, наступає ворог, треба цю мотанку перекинути через плече, і за тобою стане військо... Зі сльозами на очах хлопці приймають такі подарунки.
Лілія Усик зі Шполи відзначилася тим, що готова допомагати навіть тим фронтовикам, які перебувають в особливо небезпечних місцях.
– Я виконую чисто технічну роботу – просто привожу на місця те, що зібрали інші люди, – скромно зазначила пані Лілія. – Хочу подякувати і підприємцям, і звичайним людям – іноді пенсіонери приносять по 500 гривень із пенсії. Буває, що хлопці тільки прийшли до військкомату, а ми вже вручаємо їм бронежилети й каски. Люди об’єдналися в одну велику громаду. І я хочу сказати: якщо хтось із нас сьогодні почувається самотньо, можу порадити ставати волонтерами. Я навіть не могла уявити, що колись матиму стільки друзів, братів і сестер. Це – дуже вдячна справа.
Тетяна Буга з Тального зазначила, що волонтерський рух буквально затягує, а спілкування з фронтовиками викликає захоплення цими людьми.
– Крім усього іншого, волонтерство несе на схід України українську ідею, українську думку, – розповіла пані Тетяна. – Коли ми були в Щасті, яке перебуває під постійними обстрілами бойовиків, дізналися, що вчителі там не мають можливості отримувати заробітної плати. Але, незважаючи на обстріли, дітки приходять у класи, в тому числі й підготовчі, оскільки батькам немає де їх діти... Коли ми їх відвідали, нас дуже вразило, що і вчителі, й діти там – справжні українці. На жаль, деякі з них досі насторожені, бо питають, чи можна з нами спілкуватися російською мовою... Чому їм навіяно, ніби ми не розуміємо російської, незрозуміло.
Тетяна Буга також підтвердила, що дитячі малюнки та інші обереги – одні з найбільш затребуваних передач із тилу. Бійці свято вірять, що малюнки й вироби дітей рятують їм життя.
Вікторія Дорошенко, керівник психологічного проекту «Лікарняні клоуни» з Черкас, ще раз наголосила на важливості для фронтовиків дитячих листів і виробів. Вона зазначила, що в ідеалі такі вироби мають бути маленькими, щоб їх було зручно тримати біля серця.
– Дуже важливо підтримувати не тільки бійців, які зараз в АТО, але й тих, хто вже повернувся звідти, – зазначила пані Вікторія. – Декому з них важко оговтатися після пережитого...
реклама