На Черкащині поліпшуватимуть клімат для ІТ-бізнесу. Про це його представники домовилися з міською та обласною владою на сьогоднішньому круглому столі. Нині більша частина ІТ-компаній працюють у тіні. Але кажуть, що готові звідти вийти.
– Головна проблема – нам незрозумілі «правила гри», інструкції у сфері оподаткування, – пояснює представник ІТ-компанії Артем Москаленко. – Ми зверталися до всіляких інстанцій, але чітких, суто практичних відповідей так і не отримали. Тому тут зараз працює принцип «краще не висовуватися».
– Це наше недопрацюванння, – відповіла на це перша заступниця начальника ГУ Міндоходів у Черкаській області Тетяна Проценко. – Тому ми негайно створимо робочу групу, аби допомогти ІТ-компаніям потрібними консультаціями. Навіть онлайн. Я особисто це куруватиму. Окрім того, невдовзі у сфері оподаткування будуть реформи, що полегшать ведення бізнесу.
Неабияк заважає розвитку ІТ-бізнесу на Черкащині ще й брак кадрів, кажуть його представники. Мовляв, місцеві виші дають суто академічні знання, а не практичні. Айтішники не раз пропонували свою допомогу, але, говорять, їх скрізь відфутболюють. На думку голови Черкаської ОДА, вирішувати це питання треба на державному рівні.
– Ми запропонуємо Міносвіти України відповідні зміни, – каже Юрій Ткаченко. – Причому починати треба ще зі шкіл, аби там давали якісні знання у цій сфері. Це стосується навіть вивчення англійської мови, яка конче необхідна в такій роботі. На сьогодні наші ІT-компанії працюють переважно на зовнішній ринок. Нам же доводиться купувати послуги, наприклад, у їхніх російських колег. З потужними кадрами цілком зможемо розвивати і внутрішній ринок.
Учасники круглого столу домовилися на наступній зустрічі укласти меморандум, де чітко визначать умови співпраці. Поки ж айтішники обрали поміж себе позаштатного радника очільника області, щоб оперативно вирішувати свої проблеми. Ним стала Олена Лисиціна.
Про це інформує прес-служба ОДА.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису