Цього тижня жителів Черкаського району поглинула темрява у вигляді аварійного відключення електроенергії. Причому без світла, зазвичай, опинялася одна й та ж частина населеного пункту. Що саме трапилося, пояснює начальник Черкаських районних електричних мереж Сергій Шевченко:
– У зв’язку з подіями на Сході, країна переживає дефіцит енергопотужностей – вугілля не вистачає, а наявні електромережі не витримують навантаження. Згідно з Інструкцією Міністерства енергетики та вугільної промисловості для збалансованої роботи енергосистеми України розроблено та в теперішній час вводиться графік аварійних відключень. Цей графік не містить конкретного часу відключення, бо воно буде здійснюватися у разі перевантаження електромережі.
Поняття «аварійний» в енергетиці вживається у різних значеннях. Зокрема: аварія на мережах чи в системі (для прикладу, згорів кабель на високовольтній підстанції); мережі в нормі, обладнання не псується, але бракує самих потужностей у всеукраїнських масштабах. Саме другий варіант мав місце цього тижня через ситуацію на енергоринку країни. Відбувається так званий «провал частоти», і за цих умов диспетчер єдиної енергосистеми приймає рішення про відключення, щоб зрівняти баланс. У цьому випадку ми радимо споживачам електроенергії обмежити її споживання. Проте, вони обіцяють, але датчики показують інше. Тільки частота в мережі опускається до 49,5 Гц – це вже аварійна ситуація, за якої треба обмежити потужність.
Визначити, в які часи це трапиться, неможливо, як і попередити заздалегідь про це жителів конкретного населеного пункту – рішення диспетчер приймає миттєво, коли відбувається брак потужностей. Проте звертаю увагу, що при дефіциті потужностей, населення позбавляють світла аж ніяк не в першу чергу. У цьому випадку ми маємо графік аварійного відключення, який налічує 10 черг. Перші п’ять черг – це промислові підприємства, другі п’ять – інші споживачі, в тому числі й населення. Тобто при дефіциті потужності в першу чергу обмежують промисловість, а якщо цього не вистачає, щоб перекрити дефіцит потужностей, відключають і побутових споживачів. В перші числа грудня, до речі, були задіяні всі 10 черг.
На жаль, на механізм аварійних відключень споживачі не впливають. проте на аварії у межах окремо взятого міста може впливати навіть населення. Так, у побуті сучасної людини безліч корисних електроприладів, і ці новинки «оселяються» у кожній квартирі. Але вони з’явилися пізніше, ніж будувалися електричні мережі. А відтак, якщо одночасно ввімкнути кілька приладів (наприклад, обігрівач разом із мікрохвильовою пічкою, електричним чайником) – можна знеструмити не лише свій будинок, а й весь мікрорайон. В РЕМ стверждують, що нині для економії енергоресурсів споживання електроенергії варто зменшити на 20 %.
Нагадуємо, що питання про стан застосування графіків аварійних відключень нещодавно розглядали на засіданні колегії облдержадміністрації.
Про це повідомляють у відділі інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Черкаської РДА.
реклама
Коментарі
Якби мозок думав а не впитував всю ту брехню що несе телебачення, притому приватне, при тому у власності тих хто прийшов до влади, то можна булоб і дискутувати а з попугами новин не цікаво.
Звали ....,тут на Майдан сперти не вийде,тобі тут не Донбас.
Ткакого б небуло аби твоя ...Раша не напала на Україну,аби твої РИГИ да...нстанівців не ...,ПН... "адекватний"!
Звісно так. світло ж у нас рік тому відключали? Логіка де? Відповідь то проста біля половини електроенергії в Україні виробляють теплоелектроста нції, а вуголька то у нас нема. Шахти вони ж збиткові були і ми їх всією Україною в збиток собі дотатували. Ось вам і вся правда ваших майданобрехунів . А виявилося загибаємось ми без таких дотаційних шахт. Якби хто ще збитки в грошовому еквіваленті підрахував від відключень
Стрічка RSS коментарів цього запису