12 грудня у Черкасах вшанували пам’ять про загиблих ліквідаторів аварії на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.
Традиційно ця подія відбулася в Соборному парку. Тут встановлено знак «Жертвам Чорнобиля», що увіковічує мужність і героїзм вогнеборців, які першими стали супроти життєпожираючої ядерної стихії, що вирвалася з під контролю людини у ніч на 26 квітня 1986 року.
У заході взяли участь керівництво області, члени колегії облдержадміністрації, члени президії та депутати обласної ради, керівництво міста, ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції, громадськість. Учасники заходу засвідчили свою вдячність за безпечне сьогодення, подароване ліквідаторами ціною власної жертовності.
Курсанти Інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля з українськими стягами вишикувалися в шеренгу, утворюючи до меморіалу синьо-жовту дорогу.
Потім митрополит Черкаський і Канівський владика Софроній провів панахиду за загиблими, нагадав усім присутнім про вічні цінності. Також він оголосив про намір збудувати поруч каплицю в пам’ять про жертв аварії на ЧАЕС і показав її ескіз.
– Ми намагаємося всіляко підтримувати чорнобильців, – розповідає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Цього року для забезпечення надання пільг і компенсацій черкащанам, постраждалим від аварії на ЧАЕС, із державного бюджету спрямовано майже 73 млн грн. Зокрема, на медичне обслуговування чорнобильців із державного й обласного бюджетів спрямовано найбільшу суму за останні 7 років – понад 7 млн грн.
Завершився мітинг покладанням квітів до меморіалу героям-пожежним, які з честю виконали свій обов’язок в ім’я безпеки майбутніх поколінь.
Нагадаємо, що у ліквідації наслідків страшного лиха брали участь понад 10 тисяч мешканців області, в тому числі сотні лікарів, тисячі водіїв, військовослужбовців строкової служби та запасу. На превеликий жаль, Черкащина опинилася в числі 5 найзабрудненіших областей України, внаслідок чого майже 130 тисяч громадян проживають у місцях значного радіоактивного опромінення, а понад 5 тисяч, в тому числі 100 дітей, потерпають від недуг та різних хвороб, стали інвалідами, втратили працездатність тощо.
За повідомленням прес-служб обласної ради та ОДА.
Коментарі
Цей "святоша" не просто пообіцяв побудувати ще одну капличку, він планує збудувати її на місці памятника жертвам голодомору. От вам і відтовідь на нібито українськість цього московського попа.
І ніякими іншими законами, в тому числі і Законом України "Про державний бюджет" не можна в порушення ст. 22 Конституції України встановлювати обмеження на виплату таких розмірів пенсій. Це ж стосується інвалідів та дітей війни, учасників бойових дій та ін.
Стрічка RSS коментарів цього запису