Близько 50% електроенергії в Україні виробляють ТЕС, що працюють на газі або вугіллі. Однак дефіцит газових поставок і зупинка 80% шахт створили дефіцит енергоносіїв. Виконуючи рішення державного підприємства "Національна енергокомпанія України "Укренерго" і профільного міністерства, енергетики змушені вводити так звані графіки аварійних відключень із метою економії палива.
«У випадку, коли виходять з ладу блоки на ТЕС або АЕС, з Центрального диспетчерського пункту України надходить команда на введення аварійних графіків. Вони розраховані на 10 черг по всій області і ми протягом 10 хв. повинні їх виконати. По Умані і по району ці графіки розраховані на величину в 15 тисяч кВт/год.» - пояснює директор Уманських енергетичних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Петро Добровольський.
Практика застосування Графіків аварійних відключень застосовується по всій державі. Мета одна – жорстка економія ресурсів.
Особлива увага – життєзабезпечуючим закладам та установам, у яких по можливості не будуть відключати світло. Це лікувальні заклади, теплові пункти, котельні, водозабезпечуючі, органи правопорядку.
«Ми відключаємо споживачів тільки через складну ситуацію в країні, а не тому, що так хочемо. Міська влада абсолютно до цього не має жодного відношення, тому що графіки вводяться центральним диспетчерським пунктом України» - підкреслив Петро Миколайович.
Наразі Уманськими енергетичними мережами розробляються графіки аварійних відключень, які найближчими днями будуть оприлюднені із переліком вулиць та часом відключення. Графіки передбачають зміну одних споживачів іншими через 2 години.
Тож фахівці закликають мешканців з розумінням поставитися до незручностей, запастись терпінням і сподіватися, що найближчим часом ситуація в галузі енергетики покращиться. А головне – подбайте про обережність: не залишайте електроприлади в режимі очікування, по можливості обмежтесь в користуванні ліфтами, поінформуйте дітей, як поводитись у темряві, інформують у Виконкомі Уманської міськради.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису