Голова Черкаської райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв, виконуючи завдання очільника області Юрія Ткаченка, напередодні нового року зібрав своїх колег із прилеглих районів на круглий стіл, аби обговорити пропозицію інвестора збудувати поблизу обласного центру сміттєпереробний комбінат.
У зону дії пілотного проекту потрапляють п’ять районів, які перебувають у 70-кілометровій відстані від Черкаського району, а саме: Золотоніській, Чигиринський, Смілянський, Кам’янський та Городищенський.
– Для того, щоб інвестор ухвалив рішення вкладати кошти у проект, він має отримати гарантії від влади і комерційних структур про готовність працювати в довгостроковому партнерстві. Мається на увазі – надання певних зобов’язань постачання сировини, – пояснив мету зустрічі представник компанії Cool International Ua Андрій Богоявленський.
Співпраця є взаємовигідною, адже підприємство вироблятиме для області електроенергію та газ, інформують у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Черкаської облдержадміністрації.
За словами представника інвестора, технологія виробництва передбачає спалення сміття піролізним способом, що не дає шкідливих викидів. Це повністю відповідає вимогам захисту навколишнього середовища і успішно діє в багатьох країнах світу. Із часом, при комплексному підході до справи, існує можливість створити до 1 000 робочих місць.
До того ж, впровадження проекту вирішує проблему засміченості територій, що є фактично загальнодержавним лихом. Так, за словами Костянтина Омаргалієва, у Черкаському районі обсяги сміття становили більше 15,5 тис. метрів кубічних, до того ж, тільки в цьому році виявлено 189 стихійних сміттєзвалищ, які вміщали більше 70 тонн відходів.
– Мінімальна сума інвестицій може становити 80 млн доларів. Якщо ми створимо умови для освоєння цього капіталу в області, ми позбудемося проблеми накопичення сміття і матимемо можливість набути енергетичної незалежності, – зауважив Костянтин Сапартаєвич.
У січні 2015 року передбачено підписати протокол про наміри з главами районів щодо готовності постачати потрібну кількість сміття для того, щоб комбінат зміг безперебійно функціонувати. А на 26 січня запланована поїздка робочої групи в Італію для ознайомлення з технологічним процесом аналогічного підприємства.
реклама
Коментарі
По-перше! Мери м. Черкас вже їздили колись в Італію дивитись на сміттєпереробні заводи.
По-друге. Піролізним спосіб спалювання сміття дає значне забруднення атмсосфери.
По-третє. Ви хоч би фахівців запросили на засідання.
Вони поїдуть за муніципальні кошти, вже в 20 раз, можна було збубувати 5 заводів.
Стрічка RSS коментарів цього запису