15 січня відбудеться черговий розгляд у справі кам’янського старшокласника Ігоря Слабенка. Розглядатимуть апеляцію до рішення Чигиринського районного суду, який засудив школяра до 8 років за гратами. І що цікаво –  судді засідатимуть за закритими дверима, пише grom-che.com


– Як правило, такі рішення суддя приймає перед початком слухання, попередньо запитавши присутніх, який режим буде доцільним. Цього ж разу все визначено наперед, – відзначає батько Ігоря – Руслан Слабенко. – Не знаю чому прийнято таке рішення – певне, судді побоюються людей, які збираються на підтримку сина.

І дійсно, громадськість виявила неабиякий інтерес до судового процесу над неповнолітнім. У результаті втручання активістів стало відомо про безліч важливих та дрібних порушень у розслідуванні.

– Формально рішення про ведення засідання суду у закритому режимі прийняте через те, що Ігорю ще немає 16 років. Але, я впевнена, що головним мотивом цього рішення все ж таки було “унеможливити тиск на суддів та запобігти небезпеці для прокурорів”. Саме так були сприйняті представниками судово-прокурорської системи протестні акції громадськості довкола цієї справи, – коментує ситуацію громадська активістка Наталка Вернидуб.

За її словами, активісти не мали наміру тиснути на суддів, а протестні акції були радше відчайдушною спробою донести до служителів Феміди думку суспільства.

– Якби вони, що вважають себе не менше ніж небожителями, почули нас, то і рішення б були відповідні – просто законні! Але поки що система у останніх конвульсіях перед неминучою смертю відпускає під застави та домашній арешт серійних вбивць та корупціонерів. А от підлітку пом’якшити запобіжний захід не може. Ця справа є лакмусовим папірцем для винесення остаточного діагнозу системі, в якій кругова порука убила у її служителів елементарні відчуття самозбереження, – вважає Наталка Вернидуб. –  Усі без винятку юристи, із якими консультувались громадські організації, намагаючись розібратись у справі, єдині в тому, що немає жодного доказу вини Ігоря Слабенка!

Власне, через це громадські активісти не мають наміру просто-так залишати справу. І якщо не буде справедливого вирішення, планують прискорювати передачу справи та її розгляд у Європейському суді.

Поки що ж Ігор зустрічає свята за гратами.

– Бачив його кілька днів тому. Запитав, як Новий рік. Син відповів, мовляв, «як у тюрмі», – розповідає Руслан Слабенко. – Незадовго до цього у нього стався нервовий зрив, викликали швидку.

Нагадаємо, що рік тому у Кам’янці відбулася трагедія – семикласник, госпіталізований прямо зі школи, помер за 10 годин у реанімації. Винним визнали Ігоря Слабенка. На думку громадськості, справжні винуватці у смерті дитини насправді лишились на волі. У листопаді у кам’янчан увірвався терпець і вони буквально влаштували бунт під стінами будинку правосуддя.

 

 


реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-1 #3 гуцул 09.01.2015 21:01
Прокури брати-Пид...чі, от і вся розгадка! Тому й квапляться поскоріше винести апеляцію аби підтвердити першу інстанцію. А далі - всем буде начхати, коли той Вищий суд чи Верховний то скасує, вже нікому діла не буде. Де вже на той час будуть Пи....ичі, швидше за то шо в Генпрокуратурі, а мо й взагалі за межами країни.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #2 людина 09.01.2015 19:10
І це на вашу думку демократія, коли натовп вершить правосуддя?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Юрист 09.01.2015 12:24
Просто ніхто не хоче розбиратися по даній справі хоча булоб цікаво хтож два інші фігуранти яких не хоче видавати підозрюваний чи саме слідство.Тут більше запитань чим відповідей, на мою думку нове розслідування всеб прояснило і тим самим зменшило напругу в суспільстві по даній справі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100