Шестирічний хлопчик, що осиротІв через війну, не отримує жодної підтримки держави. Батько загинув, захищаючи 32-й блокпост, на Луганщині. Проте його тіло ще й досі не знайшли. Тож чиновники відмовляються оформлювати матеріальну допомогу.

"Подробности" побували в гостях у хлопця на Черкащині.


Урок малювання у сільській школі СоколІвочки. 6-річний Максим Геш малює будинок, де живе його сім'я.

Максим - сирота. Хлопчику не було й року, як померла його мати. Батько загинув минулого року - наприкінці жовтня.

"Якщо якась тема про родину, ми стараємося обходити стороною, поки що ці теми, щоб вони йому не були такими болючими", - розповідає класний керівник Саксима, Ірина Загороднюк.

Незважаючи на свій вік, Максим самостійний. До школи їздить сам - на шкільному автобусі. Щоправда, цього разу, у хлопчика особливий супровід. Додому з уроків його везе наша знімальна група.

Тато Максима - Євген Геш, був оператором-навідником БТРу вісімдесятої десантної бригади. Батька-одинака мобілізували ще у серпні. Він брав участь у боях за 32-ий блок-пост. Там і загинув, кажуть його командири. Тільки от тіла - досі не знайшли.

"Телефонуєш їм, вони нічого не знають, це керівництво. У вас військовослужбовець воював, ви ж за нього повинні відповідати. А вони - загинув да загинув, може там де і лежить ", - запевняє бабуся хлопця Олена Геш.

У Максима - свято, ми йому подарували радіокеровану машинку. Бабуся з дідусем дозволити собі таку покупку не можуть.

Позаяк за документами Євген значився зниклим безвісти, а не загиблим, платити грошову допомогу батька-одинака - 380 гривень на місяць, перестали. З тієї ж причини бабуся не могла оформити опікунство над Максимом.

Грошей ледве вистачає на харчі. Допомогти родині зголосився сільський голова СоколІвочки. Його син зараз на фронті. Разом вдалося отримати свідоцтво про смерть Євгена.

Попереду ще непробивна стіна чиновників у Міністерстві оборони, де хлопчикові повинні призначити компенсацію за загибель батька. За законом, Максимові мають сплатити 609 тисяч гривень.

"Почали оформлювати документи на допомогу. То з міністерством оборони пока неясно як", - каже Володимир Шербатюк, сільский голова Соколівочки.

Поки ж що бабуся поспішає оформити опікунство над онуком. Тоді відновляться виплати по 380 гривень щомісяця.

Але вона й досі сподівається, що син живий. Тіло все ж таки не знайдено. Та й маленький Максим постійно питає, коли повернеться тато.

реклама

Коментарі  

 
+1 #5 liz 19.01.2015 09:13
А рядом стаття Коваленок з Ткаченко слухають колядки. Так сильно беруть учать у доброчинності.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #4 Черкаси 18.01.2015 13:58
НЕГАЙНО СПИСОК ЧИНОВНИКІВ І ПРОКОНТРОЛЮВАТИ ЩОБ ВОНИ ТА ЇХ РІДНІ БУЛИ ПЕРШИМИ МОБІЛІЗОВАНИМИ В НАСТУПНІЙ ХВИЛІ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #3 шандр 18.01.2015 02:19
хай би на сесії облради розглянули це питання. може щось би й виділили.
А взагалі як так - батько-одинак в АТО!? сам пішов чи у військкоматі не помітили
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2   18.01.2015 00:46
Не треба забувати, що завжди існує інша сторона медалі. Якщо завдяки бабусі, але не дідуся, він сформує, на відміну від інших, сам себе дорослим ще в дитинстві, зрозуміє, що не міфічна "держава", а тільки він сам - підтримка самого себе це й є його надія та опора - це й буде надією на інше майбутнє нації. Радіокерована машина? Бабуся повинна пояснити малому, хто керує машиною, враховуючи реалії сучасності- нитки керування маріонеткою,- розуміє (не бачить) не кожний. Жорстокий світ формує вовків-одинаків. Але_як вже давно відомо : "Одинокий волк - это круто, Но это так, сынок, тяжело. Ты владеешь миром, как будто, И не стоишь в нем ничего..." Головне - він не повинен засвоїти "центральноукраї нський паттерн" - "покірливе телятко, двох маток ссе".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #1 Земляки 18.01.2015 00:04
"Батька-одинака мобілізували ще у серпні". Як таке могло трапитися?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100