Депутатські фонди, не передбачені складеним виконком проектом бюджету на цей рік, відновили на сьогоднішній сесії Черкаської міської ради.
Нагадаємо, що кожен депутат міськради в попередні роки мав свій фонд (16 тисяч гривень) для допомоги виборцям свого округу.
Члени міськвиконкому на цей рік не передбачили депутатських фондів, оскільки, на їхню думку, самостійно розподіляючи частину бюджетних коштів, депутати підміняють виконавчі органи влади. ірім того, 2015 рік – це рік рік місцевих виборів, і є небезпека застосування депутатами коштів своїх фондів для підкупу виборців.
Микола Кудрявцев, виступаючи з трибуни сесії, зазначив, що депутат своїм невеличким фондом все одно не може вирішити на окрузі ніяких реальних проблем. Натомість ці кошти ліпше спрямувати на інші потреби. Зокрема, на гемодіаліз для пацієнтів «Фрезеніусу».
Також виступив за скасування депутатських фондів Руслан Зоря. На його думку, ці кошти отримують ті, хто першим звернеться до депутати, а не ті, хто реально потребує допомоги.
Міський голова Сергій Одарич заявив, що він – категоричний противник фондів. На його переконання, органи влади повинні підходити до людей за певними об’єктивними критеріями, а не керуватися власними симпатіями. Крім того, наявність депутатських фондів закладає додаткову можливість корупційних дій. Одарич попросив депутатів ліквідувати, принаймні, фонд міського голови (торік фонд міського голови становив у межах 200 тисяч. Його тоді встиг на матеріальну допомогу в. о. міського голови Віктор Білоусов).
Натомість більшість депутатів виступили за збереження депутатських фондів. Так, Микола Булатецький заявив, що хоч завжди і виступав проти фондів, наразі мусить підтримати їх наявність, оскільки «більшість суспільства думає, що депутати міської ради працюють за гроші», і багато людей просять їх про допомогу хоча б на невеликі суми.
Депутат Араік Мкртчян заявив, що «депутат виглядає дурнем», коли, не маючи коштів, зустрічається із виборцями. Депутат Юрій Ботнар наголосив, що громадяни звертаються по допомогу до різних депутатів, і ті, хто не мають власного бізнесу, не можуть вирішити навіть найпростіших проблем черкащан.
Також за збереження фондів виступили депутати Богдан Колядко, Олександр Радуцький (останньому наявність фондів дозволила встановити 4 дитмайданчики), Володимир Гудзенко, Петро Чернявський (на його думку, «фонди – один із факторів децентралізації влади»), Андрій Кондратенко, Ольга Колісник (за її даними, у Польщі депутатські фонди становлять 32 тисячі євро на рік), Микола Добровольський (він за кошти свого фонду допомагав незаконно кинутим у СІЗО хлопцям після штурму ОДА).
Депутат Богдан Колядко заявив, що йому відомо чимало фактів корупційних дій на багато мільйонів гривень, і депутатські фонди – це, м’яко кажучи, не найбільше їхнє джерело.
Таким чином, за збереження фондів проголосувало 38 депутатів, проти – 14, утрималось – 2.
Після цього проголосували й за пропозицію міського голови Одарича про ліквідацію фонду міського голови. Робили це з усмішкою. Дехто, підіймаючи руки за збереження фонду, говорив, що робить те «по приколу». У результаті було збережено й цей фонд.
Коли фонд зберегли, залом прокотився сміх. Міський голова з усмішкою зазначив:
– Хочете, щоб я ветував, чи як?
За словами Сергія Одарича, станом на 16.20 депутати міськради зробили 5% того, що малиб за цей день.
Довідка
Фонд матеріальної допомоги розподіляється між мером і депутатами у співвідношенні 20 на 80 на матеріальну допомогу, і 50 на 50 – на інші видатки.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису