Рятувальники провели профілактичні рейди річками, ставками та озерами в Маньківському, Тальнівському, Золотоніському, Христинівському, Чонобаївському, Жашківському, Монастирищенському, Звенигородському, Лисянському, Корсунь-Шевченківському, Городищенському районах та в місті Черкасах. Протягом наступного тижня рейди будуть проводитись в інших районах області.
– За попередженнями гідрометеорологічної служби на території області в кінці другої декади січня на Черкащині встановилася не по-зимовому тепла, без опадів погода з температурним фоном на 8-9° вище кліматичної норми. Підвищення температури може призвести до виникнення небезпечних подій та ситуацій на водних об’єктах. Тому працівники Управління традиційно проводять роз’яснювальні рейди на водоймах області. Сподіваюсь, що вони врятують не одне життя, – зазначив начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС у Черкаській області Олег Ткаченко.
Нагадаємо, що в минулому році під час надзвичайних подій на водних об’єктах потонули 74 людини, 45 людей було врятовано. Найбільш складною для рятувальників виявилась операція із порятунку 25 рибалок, що опинилися на дрейфуючій кризі.
Із початку 2015-го уже сталася надзвичайна подія на воді: у Черкаському районі двоє рибалок опинилися на дрейфуючій кризі за два метри від берега. Завдяки професіоналізму рятувальників потерпілих вдалось врятувати.
Управління ДСНС у Черкаській області закликає рибалок дотримуватись правил поведінки на льоду!
Запам'ятайте, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження:
- не пробивайте поруч багато лунок;
- не збирайтеся великими групами на одному місці;
- не пробивайте лунки на переправах;
- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на другому;
- тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви провалилися:
Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні і не піти під лід, і кличте на допомогу. Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді. Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі. Якщо під лід потрапила дитина, накажіть їй розпластати руки на льоду та працювати ногами для того, щоб утриматися на поверхні. Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму.
Надаючи допомогу, дотримуйтеся таких правил:
- не можна підбігати до людини, яка потрапила у воду;
- підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них;
- наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розставляючи при цьому руки;
- до самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє;
- ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину;
кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 м.
Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до місця пролому. Дійте рішуче і швидко — постраждалий швидко мерзне у крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть і напоїть чаєм.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису